chrome firefox opera safari iexplorer

Кількість робочих місць в Україні почала швидко скорочуватися

28 лютого 2013 о 12:09

Загальна кількість робочих місць в Україні почала швидко скорочуватися. У Держстаті повідомили, що станом на кінець січня 2013 року було 10,2 млн робочих місць, що на 1,6% менше, ніж у грудні минулого року. При цьому січневе зниження кількості штатних працівників не можна пояснити сезонним чинником, оскільки в січні минулого року кількість робочих місць зросла на 1,9%. Чисельність штатних одиниць скорочується вже шість місяців поспіль — з серпня. Однак якщо восени ці темпи були невисокими, то з листопада вони стали прискорюватися. В цілому за 12 місяців кількість робочих місць вже знизилася на 3,8%, пише «Коммерсант-Украина».

Водночас багато працівників не було звільнено — їх перевели на режим неповного робочого дня. У січні загальна кількість штатних одиниць в еквіваленті повної зайнятості становила 9,7 млн, вперше за кілька років впавши нижче рівня 10 млн. На рік раніше загальна кількість робочих місць у країні становила 10,2 млн, а отже річне зниження склало 4,4%. При цьому тільки за минулий місяць кількість штатних одиниць в еквіваленті повної зайнятості скоротилася на 3,8%. Зниження було зафіксовано у всіх галузях: у промисловості — на 1,6%, у фінансовому секторі — на 1,8%, а в сільському господарстві — на 0,6%. На 5,1% зменшилася кількість робочих місць у будівництві, що цілком може бути сезонним явищем.

Найбільш істотний вплив на загальну ситуацію на ринку праці здійснив сектор операцій з нерухомістю. Кількість повних робочих місць у ньому в січні скоротилася більш ніж у п'ять разів — з 691,7 тис. до 134,4 тис.

Крім того, в січні істотно знизилася кількість повних робочих місць у сфері транспорту і зв'язку (-16,1%). Це пов'язано з різким зменшенням повних робочих місць у поштовій діяльності — з 175,2 тис. до 79,4 тис. Значне скорочення повних робочих місць спостерігається в медицині (-7,7%). Більш низькими виявилися темпи і в інших бюджетних секторах: держуправлінні (-0,7%) і освіті (-0,3%).

Серед позабюджетних секторів скорочення спостерігається в торгівлі (-5%), хоча показники роздробу найвищі серед інших сегментів економіки. За підсумками січня середньорічне зростання в галузі становило 14,2%.

У парламентській більшості сподіваються, що вирішити цю проблему дозволить реалізація затвердженої вчора урядом держпрограми активізації розвитку економіки.

21 вересня

Інші дати
21 вересня відзначають:
  • День винахідника і раціоналізатора України.
  • День фармацевтичного працівника України.
  • День миру.
  • Міжнародний день миру.
Розгорнути
Народився Леонід Кисельов
(1946, м. Київ - 1968) - український поет, прозаїк, перекладач. Посмертні збірки: "Стихи. Вірші", "Последняя песня. Остання пісня", "Тільки двічі живемо".
Розгорнути
Народився Петро Ніщинський (Байда)
Український композитор, перекладач. автор музичної картини "Вечорниці" до драми Т. Шевченка "Назар Стодоля". Перекладав твори античних класиків ("Антігона" Софокла, "Одіссея" Гомера).
Закувала та сива зозуля Раннім ранком на зорі. Ой, заплакали хлопці-молодці, Гей, гей, там на чужині В неволі, в тюрмі... Вони плакали, гірко ридали, Свою долю викликали: "Ой, повій, повій Та буйнесенький вітре, Та й понад море, Та винеси нас із кайданів, з неволі В чистеє поле, Та понеси на Вкраїну, Гей, гей, нас на Вкраїну... А на Вкраїні — там сонечко сяє, Козацтво гуляє, гуляє і нас виглядає, Нас виглядає!" По синьому морю Байдаки під вітром гуляють, Братів, щоб рятувати, Запорожці чимдуж поспішають.
Розгорнути
1648 – Богдан Хмельницький розбив польську армію в битві під Пилявцями
Українська армія захопила всю ворожу артилерію (92 гармати) та величезний обоз з матеріальними цінностями. Загальна вартість трофеїв перевищувала 7 млн. злотих. В результаті Пилявської битви польську армію було розгромлено, повністю звільнено Волинь і Поділля, створились сприятливі умови для визволення всіх західноукраїнських земель.
Розгорнути