chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні може з'явитися добровільна військова служба

21 лютого 2013 о 16:16

В Україні може з'явитися добровільна військова служба у рамках реформування системи оборони. Про це заявив тимчасово виконуючий обов'язки керівника головного управління особового складу Генерального штабу Ігор Лисенко в ході презентації «Білої книги — 2012. Збройні сили України».

«Добровільна військова служба — це нове поняття, яке ми пропонуємо розглянути і ввести. В Україні є громадяни, які хочуть проходити військову службу. Тому їм буде надаватися право проходити військову службу на посадах, які не визначають боєздатність — в частині забезпечення, підрозділи забезпечення», — заявив Лисенко.

За його словами, добровільна військова служба може бути можлива за територіальним принципом, за місцем проживання.

«Це буде обмежена чисельність особового складу», — додав Лисенко.

Як повідомлялося, начальник Генерального штабу – головнокомандувач Збройних сил України Володимир Замана, заявив, що Міноборони має намір востаннє провести призов на строкову службу в армію восени 2013 року.

Однак пізніше президент Віктор Янукович повідомив, що для ефективної реалізації завдання переходу на контрактну армію необхідно здійснити ряд заходів з підвищення конкурентоспроможності військової служби. «Вирішивши ці та ряд інших завдань, ми створимо умови для стовідсоткового комплектування армії військовослужбовцями за контрактом. Тому остаточне рішення про терміни переходу буде прийматися з урахуванням можливостей держави з виконання зазначених завдань», - сказав президент.

Нагадаємо, що в шостому пункті передвиборної програми Януковича в 2010 році було записано: «Гарантую перехід на контрактну армію з 2011 року».

2 жовтня

Інші дати
2 жовтня відзначають:
  • Міжнародний день соціального педагога.
  • Міжнародний день ненасильства.
Розгорнути
Богдан Стельмах 
1943 – український поет. Його вірші «Перший сніг», «Пшеничне перевесло», «Колиска вітру», «Запроси мене у сни», «Тільки раз цвіте любов» з музикою Івасюка й Білозіра стали загальнонаціональними шлягерами у виконанні гуртів Ватра, Океан Ельзи та Плач Єремії, виконавців Руслани й Олександра Пономарьова, Софії Ротару і Василя Зінкевича.
Розгорнути
Михайло Жук
1883 – український живописець, майстер станкової грамоти та кераміки. Автор робіт «Дівчина в кріслі», «Гуцул», «Портрет батька», хрестоматійних портретів М. Вороного, Г Нарбута, О. Мурашка.
Розгорнути
Михайло Іванов
1871 – український учений-тваринник, педагог, засновник експериментальних зоотехнічних станцій у заповіднику Асканія-Нова.
Розгорнути
Народився Йосип Бокшай
(1891, с. Кобилецька Поляна Закарпатської області. - 1975) - український живописець, майстер пейзажу. Спільно з А. Ерделі вперше на Закарпатті організував художню школу. Автор картин "Озеро в горах", "Синевир", "Полонина Рівна", "Зустріч на полонині"
Розгорнути
Народився Денис Січинський
(1865 - 1909) – композитор і хоровий диригент, перший професор музики у Галичині, музично-громадський діяч, педагог.
Розгорнути
Народився Іван Багряний
(1907 – 1963), український поет, прозаїк, публіцист, політичний діяч. Автор романів «Сад Гетсиманський», «Тигролови», поеми «Гуляй-Поле». Лауреат Державної премії імені Тараса Шевченка (посмертно).
«Перейшов усі світи я — Є прекрасних мов багато, Але п е р ш о ю, як Мати, Серед мов одна лиш ти є. Ти велична і проста. Ти стара і вічно нова. Ти могутня, р і д н а м о в о ! Мово — пісня колискова. Мова — м а т е р і у с т а.» («Рідна Мова», 1937)
Розгорнути