chrome firefox opera safari iexplorer

Чиновники переплачують за офіційні веб-сторінки у 10-30 разів

27 березня 2013 о 10:34

Держпідприємство «Укрпошта» відмовилося від версії сайту, на «розкрутку» якого 2011 року витратило 1 мільйон гривень, і замовило розробку нової сторінки ще за 500 тисяч гривень.

При цьому новий сайт знавці ринку оцінюють максимум у 20 тисяч гривень, повідомляє Українська правда з посиланням на програму «Тендер News» на ТВі.

Журналісти також проаналізували, наскільки «розкрутили» попередній сайт, який обійшовся у мільйон гривень.

Протягом трьох місяців 2011 року макіївська фірма «Експертцентр-М» мала забезпечити щомісяця 16 тисяч переходів на портал «Укрпошти» з головних пошукових систем і соціальних мереж.

Фірма отримала за це 993 тисяч гривень. Виходить, що один клік користувача вартував держпідприємству 20 гривень. При цьому базова вартість такого переходу в інтернеті становить 8 копійок.

Директор компанії з просування сайтів Артем Орлянський прокоментував ТВі: «Таке замовлення коштувало б у межах декількох тисяч гривень. Мова ніяк не йде про мільйони».

За два роки після «просування» сайту ціною в мільйон державних гривень сторінка «Укрпошти» на Facebook зібрала всього 1124 «лайки», а у мережі «ВКонтакті» ще менше — 761. При цьому лише власний штат «Укрпошти» налічує 97 тисяч працівників.

Усі прибутки державного підприємства 2011 року становили 26 мільйонів гривень. Із них один мільйон пішов на «розкрутку» сторінки.

Це не єдиний приклад сумнівного витрачання державних грошей на просування держпідприємств чи органів влади в інтернеті, як дізналися журналісти.

Міністерство економічного розвитку і торгівлі замовило «розширення» і «належне функціонування» Єдиного порталу адмінпослуг за 450 тисяч гривень.

До справи взявся Державний науково-дослідний інститут інформатизації та моделювання економіки, який розробляв цей сайт. При цьому опитані журналістами працівники ІТ-індустрії з подивом зазначали, що сайт — копія дизайну Windows 8.

Дизайн сторінки міністерства здерли з Windows 8
Дизайн сторінки міністерства «здерли» з Windows 8

Завершити роботи з наповнення сайту планували до середини грудня минулого року. Однак портал і досі «знаходиться в процесі розробки і тестування». Втім журналістам «Тендер News» у міністерстві повідомили, що 450 тисяч гривень — це ще не остаточна сума.

«450 тисяч – це лише початок для такої масштабної роботи. Ще раз хочу нагадати: інші країни на створення подібних порталів витрачали сотні мільйонів, щоби сайт був зручний для громадян відповідної держави», – розповів перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Анатолій Максюта.

Розділи: Суспільство

22 травня

Інші дати
Микола Гринько 
1920 – український кіноактор. Фільми: «Тарас Шевченко», «Андрій Рубльов», «Солярис», «Ати-бати, йшли солдати…», «Двадцять днів без війни», «Сталкер», «Ярослав Мудрий», «Пригоди Буратіно» та ін.
 
 
Розгорнути
Народився Марко Кропивницький
(1840, с. Бежбайраки, Кіровоградська область – 1910) — український письменник, драматург, театральний актор. З ім’ям М. Кропивницького пов’язані створення українського професійного театру й наступний етап розвитку реалістичної драматургії.
Розгорнути
Народився Федір Кричевський
(1879, м. Лебедин, Сумська область – 1947) — український художник і педагог, заслужений діяч мистецтв УРСР. Один з засновників і перший ректор української Академії образотворчого мистецтва.
Розгорнути
Народився Микола Олялін
(1941, Росія – 2009), український актор, кінорежисер. Народний артист України.
«Як умру, то поховайте Мене на могилі Серед степу широкого На Вкраїні милій. Щоб лани широкополі, І Дніпро, і кручі Було видно, було чути, Як реве ревучий. (Тарас Шевченко)
Розгорнути
Народився Микола Грінько
(1920, м. Херсон – 1989) - український радянський актор. Знаний багатьма поколіннями за роль тата Карло в фільмі-казці «Пригоди Буратіно».
Розгорнути