chrome firefox opera safari iexplorer

Чиновники переплачують за офіційні веб-сторінки у 10-30 разів

27 березня 2013 о 10:34

Держпідприємство «Укрпошта» відмовилося від версії сайту, на «розкрутку» якого 2011 року витратило 1 мільйон гривень, і замовило розробку нової сторінки ще за 500 тисяч гривень.

При цьому новий сайт знавці ринку оцінюють максимум у 20 тисяч гривень, повідомляє Українська правда з посиланням на програму «Тендер News» на ТВі.

Журналісти також проаналізували, наскільки «розкрутили» попередній сайт, який обійшовся у мільйон гривень.

Протягом трьох місяців 2011 року макіївська фірма «Експертцентр-М» мала забезпечити щомісяця 16 тисяч переходів на портал «Укрпошти» з головних пошукових систем і соціальних мереж.

Фірма отримала за це 993 тисяч гривень. Виходить, що один клік користувача вартував держпідприємству 20 гривень. При цьому базова вартість такого переходу в інтернеті становить 8 копійок.

Директор компанії з просування сайтів Артем Орлянський прокоментував ТВі: «Таке замовлення коштувало б у межах декількох тисяч гривень. Мова ніяк не йде про мільйони».

За два роки після «просування» сайту ціною в мільйон державних гривень сторінка «Укрпошти» на Facebook зібрала всього 1124 «лайки», а у мережі «ВКонтакті» ще менше — 761. При цьому лише власний штат «Укрпошти» налічує 97 тисяч працівників.

Усі прибутки державного підприємства 2011 року становили 26 мільйонів гривень. Із них один мільйон пішов на «розкрутку» сторінки.

Це не єдиний приклад сумнівного витрачання державних грошей на просування держпідприємств чи органів влади в інтернеті, як дізналися журналісти.

Міністерство економічного розвитку і торгівлі замовило «розширення» і «належне функціонування» Єдиного порталу адмінпослуг за 450 тисяч гривень.

До справи взявся Державний науково-дослідний інститут інформатизації та моделювання економіки, який розробляв цей сайт. При цьому опитані журналістами працівники ІТ-індустрії з подивом зазначали, що сайт — копія дизайну Windows 8.

Дизайн сторінки міністерства здерли з Windows 8
Дизайн сторінки міністерства «здерли» з Windows 8

Завершити роботи з наповнення сайту планували до середини грудня минулого року. Однак портал і досі «знаходиться в процесі розробки і тестування». Втім журналістам «Тендер News» у міністерстві повідомили, що 450 тисяч гривень — це ще не остаточна сума.

«450 тисяч – це лише початок для такої масштабної роботи. Ще раз хочу нагадати: інші країни на створення подібних порталів витрачали сотні мільйонів, щоби сайт був зручний для громадян відповідної держави», – розповів перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Анатолій Максюта.

Розділи: Суспільство

22 жовтня

Інші дати
22 жовтня відзначаємо:
  • Всесвітній день людей з вадами мовлення.
Розгорнути
Борис Олійник
1935 – поет і громадський діяч. Лауреат Шевченківської премії. Автор книг: «Стою на земле», «Сива ластівка», «У дзеркалі слова», «Дума про місто» та ін.
Розгорнути
Народився Віктор Протопопов
(1880, с. Юрки, Полтавська область - 1957) – видатний український психіатр та фізіолог, засновник патофізіологічного напряму в психіатрії. Разробив оригінальні методи¬ки дослідження вищої нервової діяльності, описав «Синдром Протопопова» (Тріада Протопопова) - комплекс симптомів при маніакально-депресивному психозі.
Розгорнути
Народився Іван Бунін
(1870, м. Воронеж, Росія – 1953) – російський поет, письменник українського походження, Нобелівський лауреат. Багато років жив та творив в Україні (Харків, Полтава, Одеса, Київ). Автор статті «Пам’яті Т. Г. Шевченка», творчістю якого захоплювався, перекладів Шевченкових віршів «Закувала зозуленька» та «Заповіт», а також низки віршів Б.Грінченка.
Великий і багатий край, краса його нив і степів, хуторів і сіл, Дніпра й Києва, народ сильний і ніжний, у кожній дрібниці побуту свого красивий і охайний…» (Іван Бунін про Україну)
Розгорнути