chrome firefox opera safari iexplorer

До 200-річчя Шевченка вперше видадуть «Кобзар з дитячими ілюстраціями

07 березня 2013 о 11:48

До 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка вперше видадуть «Кобзар», над ілюстраціями до якого працювали діти.

Про це ІА ZIK повідомили у прес-службі фестивалю «Шлях до Тараса».

Видання побачить світ наступного року. Цьогоріч під час фестивалю «Шлях до Тараса», що відбувається у Черкасах, для книги організатори відберуть тридцять найкращих художніх робіт школярів з усіх регіонів України.

«Нове видання «Кобзаря» буде цікавим та унікальним завдяки малюнкам школярів. Діти дуже тонко розуміють творчість та діяльність Шевченка-поета, художника, громадського діяча», – відзначила голова оргкомітету фестивалю «Шлях до Тараса» Валентина Жуковська.

Вона розповіла, що на конкурс надійшло понад 350 малюнків та майже 80 декоративних творів з різних областей України. Найактивнішими були школярі з Харківської, Чернівецької, Черкаської, Сумської, Донецької, Луганської та Рівненської областей. Журі фестивалю відібрало 80 робіт, які представлені на виставці у Черкасах. З цих робіт вибрали 12 найкращих, які увійдуть до нового видання «Кобзаря». Загалом до книги увійдуть ще вісім робіт, які оберуть інтернет-користувачі, та десять найкращих малюнків учнів художніх шкіл Черкащини – їх відберуть протягом 2013 року.

Частина малюнків, які не увійдуть до «Кобзаря», надрукують у календарі, присвяченому 200-річчю з дня народження Тараса Шевченка.

Зазначимо, у святкових заходах до річниці з дня народження поета, що тривають у Черкасах, беруть участь понад дві тисячі дітей з усіх регіонів України. Вже відбувся мистецький фестиваль юних талантів, а також театралізована постановка «Гайдамаків» за участі Київського симфонічного оркестру та Чоловічої хорової капели імені Лева Ревуцького.

Крім того, тривають відбіркові тури гри «Брейн-ринг» серед тридцяти команд знавців біографії та творчості Тараса Шевченка. Фінальні змагання відбудуться у суботу, 9 березня. Кульмінацією свята стане рок-концерт «Шевченко – це модно».

«Ми робимо все для того, щоб учасники заходів відкривали для себе нового Шевченка, можливо, несподіваного, але завжди актуального. Я згодна із Богданом Ступкою, світла йому пам’ять, що коли ми вішаємо портрет Шевченка на стіну, то забуваємо його творчість. Саме тому ми залучили до програми фестивалю, передусім, дітей, чий погляд чистий та відкритий», – відзначила Валентина Жуковська.

16 вересня

Інші дати
Народився Петро Масоха
(1904, с. Первомайське Черкаської області - 1991) - український актор театру та кіно. Грав у фільмах "Є такий хлопець" (Костромін), "Вершники" (Іван Половець), "Земля" (Хома),  "Іван" (Іван).
Розгорнути
Народився Петро Борзяк
(1903 - 2000) – український фізик, вчений. Автор комплексних досліджень фізичної природи різних фотокатодів. В 1951 відкрив екситонне поглинання світла напівпровідниковими стибій-цезійовими та олов'яно-цезійовими плівками і пов'язану з цим фотоелектронну емісію.
Розгорнути
1658 – гетьманом Іваном Виговським укладено Гадяцький договір
Іван Виговський (? – 1664) – гетьман Війська Запорзіького (1657 – 1659), Київський воєвода (1659 – 1664). Гадяцький договір – угода, укладена біля міста Гадяч за ініціативою гетьмана Івана Виговського між Річчю Посполитою і Гетьманщиною. Угода передбачала входження Гетьманщини до складу федеративної Речі Посполитої під назвою «Великого Князівства Руського» як третього рівноправного члена Польщі і Литви.
Розгорнути