chrome firefox opera safari iexplorer

Половина українців не знає, кого обрано до ВР у їхньому окрузі, — опитування

21 березня 2013 о 17:15

Як свідчать результати опитування, 51% респондентів досі не знає, хто є народним депутатом від їхнього округу.

Згідно з результатами соціологічного дослідження, проведеного фондом «Демократичні ініціативи» ім. Левка Кучеріва спільно з Київським міжнародним інститутом соціології, 60% опитаних не знають, до якої фракції входить депутат від їхнього округу, а 82% — в якому комітеті він працює.

Також понад 80% українців не знають, як зв'язатися зі своїм депутатом, при цьому 19% мають цю інформацію, а 1% уже зв'язувався, переважно через приймальню депутата.

Крім того, 22% респондентів знають, де розміщується приймальня депутата в їхньому окрузі, і лише 19% поінформовані, скільки отримує депутат від їхнього округу щомісяця за виконання своїх обов'язків.

За результатами соціологічного опитування, більшість українців (90%) упевнена, що депутат має бути доступний для виборців за допомогою оприлюднення всіх адрес своїх приймалень, а також номерів телефонів помічників і робочих контактів, щоб до нього мали постійний доступ.

Водночас 87% опитаних вважають, що депутат має приймати громадян особисто, а на думку 80% українців, депутат має публікувати свою біографію.

Соціологічне дослідження засвідчило, що близько 80% населення переконано, що депутат має щомісяця звітувати перед виборцями про свою роботу, а також про використання коштів, які виділяються йому на депутатську діяльність.

Загальнонаціональне опитування було проведено проведеним фондом «Демократичні ініціативи» ім. Левка Кучеріва спільно з Київським міжнародним інститутом соціології з 5 по 13 березня 2013 року. Опитування здійснювалось у 109 населених пунктах в усіх областях України та Криму. Методом інтерв'ю опитано 2037 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

2 жовтня

Інші дати
2 жовтня відзначають:
  • Міжнародний день соціального педагога.
  • Міжнародний день ненасильства.
Розгорнути
Богдан Стельмах 
1943 – український поет. Його вірші «Перший сніг», «Пшеничне перевесло», «Колиска вітру», «Запроси мене у сни», «Тільки раз цвіте любов» з музикою Івасюка й Білозіра стали загальнонаціональними шлягерами у виконанні гуртів Ватра, Океан Ельзи та Плач Єремії, виконавців Руслани й Олександра Пономарьова, Софії Ротару і Василя Зінкевича.
Розгорнути
Михайло Жук
1883 – український живописець, майстер станкової грамоти та кераміки. Автор робіт «Дівчина в кріслі», «Гуцул», «Портрет батька», хрестоматійних портретів М. Вороного, Г Нарбута, О. Мурашка.
Розгорнути
Михайло Іванов
1871 – український учений-тваринник, педагог, засновник експериментальних зоотехнічних станцій у заповіднику Асканія-Нова.
Розгорнути
Народився Йосип Бокшай
(1891, с. Кобилецька Поляна Закарпатської області. - 1975) - український живописець, майстер пейзажу. Спільно з А. Ерделі вперше на Закарпатті організував художню школу. Автор картин "Озеро в горах", "Синевир", "Полонина Рівна", "Зустріч на полонині"
Розгорнути
Народився Денис Січинський
(1865 - 1909) – композитор і хоровий диригент, перший професор музики у Галичині, музично-громадський діяч, педагог.
Розгорнути
Народився Іван Багряний
(1907 – 1963), український поет, прозаїк, публіцист, політичний діяч. Автор романів «Сад Гетсиманський», «Тигролови», поеми «Гуляй-Поле». Лауреат Державної премії імені Тараса Шевченка (посмертно).
«Перейшов усі світи я — Є прекрасних мов багато, Але п е р ш о ю, як Мати, Серед мов одна лиш ти є. Ти велична і проста. Ти стара і вічно нова. Ти могутня, р і д н а м о в о ! Мово — пісня колискова. Мова — м а т е р і у с т а.» («Рідна Мова», 1937)
Розгорнути