chrome firefox opera safari iexplorer

Українці хочуть у Європу — опитування

04 жовтня 2013 о 12:17

Українці відповіли на «вічне» державне питання – куди нам податися у Євросоюз чи Митний союз. 

Відтак, за даними опитування, яке провів Київський міжнародний інститут соціології (КМІС), якби зараз проходив референдум про те, куди вступати Україні, – до Євросоюзу або до Митного союзу, близько 41% українців проголосували б за Європу, 35% надали б перевагу союзу Білорусі, Росії та Казахстану. 

Як повідомляє кореспондент ІА «Ервеюей», за даними КМІС, у референдумі щодо вступу до ЄС чи МС готові взяти участь майже 76% опитаних. 13,4% респондентів не змогли відповісти на запитання про те, куди вступати, а 1,1% відмовилися відповісти. 

Не брали б участі у референдумі 10% опитаних українців.

Прихильники вступу до Європейського Союзу переважають прихильників вступу до Митного союзу у західному і центральному регіонах (73% проти 13% та 45% проти 25%), а прихильники вступу до МС переважають у південному і східному регіонах (46% проти 26% та 57% проти 18%).

У разі проведення окремого референдуму щодо вступу України до ЄС більше українців готові проголосувати «за» (43%), ніж «протии» (30%). При проведенні окремого референдуму щодо вступу до Митного союзу також більше українців готові проголосувати «за» (40%).

КМІС проводив опитування 13–23 вересня серед 2044 респондентів у віці від 18 років в усіх областях України.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути