chrome firefox opera safari iexplorer

Кожен третій українець потребує допомоги психіатра, — МОЗ

12 квітня 2013 о 08:43

На переконання лікарів, кожен третій українець протягом свого життя страждав на ті або інші психічні розлади, а отже повинен був звернутися за кваліфікованою допомогою фахівців. Проте насправді, як свідчить статистика лікарів, цього не відбувається.

Про це повідомила головний позаштатний психіатр МОЗ України Ірина Пінчук під час брифінгу «Захист прав душевнохворих в Україні: медичні аспекти», який відбувся в четвер, 11 квітня у Міністерстві охорони здоров'я.

«Під нашим доглядом знаходиться 2,5% населення України. Але це тільки ті люди, які звернулися до нас за допомогою. Тим часом, за даними епідеміологічного дослідження, яке проводилося під керівництвом Асоціації психіатрів України, кожен третій протягом свого життя потребує допомоги лікаря психіатра», — сказала Пінчук.

Крім того, як зазначила вона, ці цифри свідчать про те, що маючи проблеми зі здоров'ям, наші співвітчизники нехтують допомогою фахівців: «Вони вирішують ці проблеми самі або звертаються до лікарів іншого профілю, а отже, лікуються не завжди кваліфіковано».

Пінчук також повідомила, що, за даними цього ж обстеження, «тільки 20% людей з важкими формами хвороби звертаються за психіатричною допомогою».

За її словами, психічне здоров'я є складовою політичної безпеки нашої держави. «Одним з європейських критеріїв є ставлення держави до психічного здоров'я. Надання психіатричної допомоги — це компетенція МОЗ України. Але психічне здоров'я є набагато більш широким поняттям, і сюди мають підключатися багато інших міністерств і відомств».

Вона також зауважила, що в нинішньому глобалізованому світі економіка, соціальне життя і психічне здоров'я взаємопов'язані. «З погіршенням соціально – економічної ситуації в країні погіршується і психічне здоров'я людей», — резюмувала Пінчук.

2 жовтня

Інші дати
2 жовтня відзначають:
  • Міжнародний день соціального педагога.
  • Міжнародний день ненасильства.
Розгорнути
Богдан Стельмах 
1943 – український поет. Його вірші «Перший сніг», «Пшеничне перевесло», «Колиска вітру», «Запроси мене у сни», «Тільки раз цвіте любов» з музикою Івасюка й Білозіра стали загальнонаціональними шлягерами у виконанні гуртів Ватра, Океан Ельзи та Плач Єремії, виконавців Руслани й Олександра Пономарьова, Софії Ротару і Василя Зінкевича.
Розгорнути
Михайло Жук
1883 – український живописець, майстер станкової грамоти та кераміки. Автор робіт «Дівчина в кріслі», «Гуцул», «Портрет батька», хрестоматійних портретів М. Вороного, Г Нарбута, О. Мурашка.
Розгорнути
Михайло Іванов
1871 – український учений-тваринник, педагог, засновник експериментальних зоотехнічних станцій у заповіднику Асканія-Нова.
Розгорнути
Народився Йосип Бокшай
(1891, с. Кобилецька Поляна Закарпатської області. - 1975) - український живописець, майстер пейзажу. Спільно з А. Ерделі вперше на Закарпатті організував художню школу. Автор картин "Озеро в горах", "Синевир", "Полонина Рівна", "Зустріч на полонині"
Розгорнути
Народився Денис Січинський
(1865 - 1909) – композитор і хоровий диригент, перший професор музики у Галичині, музично-громадський діяч, педагог.
Розгорнути
Народився Іван Багряний
(1907 – 1963), український поет, прозаїк, публіцист, політичний діяч. Автор романів «Сад Гетсиманський», «Тигролови», поеми «Гуляй-Поле». Лауреат Державної премії імені Тараса Шевченка (посмертно).
«Перейшов усі світи я — Є прекрасних мов багато, Але п е р ш о ю, як Мати, Серед мов одна лиш ти є. Ти велична і проста. Ти стара і вічно нова. Ти могутня, р і д н а м о в о ! Мово — пісня колискова. Мова — м а т е р і у с т а.» («Рідна Мова», 1937)
Розгорнути