chrome firefox opera safari iexplorer

Набір учасників: політ на Марс для експедиції в один кінець

23 квітня 2013 о 13:05

Проект Mars One з відправлення на однойменну планету в один кінець офіційно відкрив набір учасників. За планами розробників, перші колоністи опиняться на Марсі рівно через десять років, 22 квітня 2023, повідомили керівники проекту на прес-конференції. Завдання проекту, який базується в Нідерландах, полягає у здійсненні пілотованої експедиції на Марс до 2023 року. 

Чотири астронавти проекту стануть першими марсіанськими колоністами і проведуть залишок життя в марсіанському поселенні, яке буде побудовано для них автоматами, відправленими на Марс завчасно. Вимоги до учасників місії, яка стане першим у своєму роді реаліті-шоу, були оприлюднені на початку 2013 року.

«Для того, щоб відправити людину на Марс, не потрібно ніяких нових винаходів. Можливі затримки, можлива перевитрата бюджету, можливі навіть невдачі, але це можливо», — заявив на прес-конференції керівник проекту Mars One Бас Лансдорп. Він стверджує, що фонд ще до початку офіційного відбору отримав близько 10 тисяч листів від охочих взяти участь у проекті. 

До липня 2013 року організація розраховує зібрати близько мільйона заявок у вигляді відеороликів тривалістю в одну хвилину, причому для відсіювання «несерйозних» кандидатів подача заявки коштуватиме до 25 доларів — ці кошти підуть на фінансування етапів відбору. До липня 2015 організатори відберуть 24 кандидати в астронавти, які наступні сім років будуть готуватися до майбутнього польоту в командах по чотири людини. 

Перший політ на Марс оцінений в 6 мільярдів доларів. Велику частину першої суми організатори розраховують залучити через продаж прав на трансляцію глобального реаліті-шоу, яке розпочнеться вже на етапі відбору учасників.

Джерело: ТСН
Розділи: Суспільство

26 листопада

Інші дати
Народився Пилип Морачевський (псевд. — Хвилимон Галузенко)
(1806, с. Шестовиця, Чернігівська область – 1879) – український письменник, поет-романтик, перекладач. Автор перекладу українською мовою всіх чотирьох Євангелія, «Діяння Апостолів», «Апокаліпсис», «Псалтир». Євангелія в перекладах Морачевського досі використовують під час богослужінь.
«Все минеться, правда зостанеться» (Пилип Морачевський)
Розгорнути
Народився Олександр Левада (Косяк)
(1909, с. Кривчунка, Черкаська область – 1995) – український драматург та кіносценарист. Автор творів «Гомін лісів Таращанських», «Південний захід», «Фауст і смерть», роману «Два кольори». За його сценаріями поставлені фільми «Українська рапсодія», «Берег надії», «Родина Коцюбинських»
Розгорнути
Народився Опанас Заливаха
(1925, с. Гусинка, Харківська область – 2007) – український живописець, відомий правозахисник-шістдесятник. Лауреат Шевченківської премії за твори останніх років «ХХ вік», «Мироносиці», «Українська мадонна», «Портрет Василя Стуса», «Портрет Шевченка», «Козака несуть», «Початок». Автор книги «Алла Горська. Червона тінь калини. Листи. Спогади. Статті».
«Все можна взяти в чужинця, окрім віри. Віра, взята у чужинця, губить» (Опанас Заливаха)
Розгорнути