chrome firefox opera safari iexplorer

Ціни на харчові продукти в Україні можуть зрости на 10%

11 квітня 2013 о 15:27

Через перегляд податкових пільг для сільгоспвиробників ціни на харчові продукти можуть зрости на 10%.

Про це на прес-конференції заявили голови аграрних асоціацій, пише «Економічна правда».

«В індексі інфляції 55% займають якраз продукти харчування. Ми маємо розуміти, якщо влада забирає у аграріїв 19 мільярдів гривень пільг, то сплатять їх фактично українські споживачі», — заявив голова Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» Алекс Ліссітса.

За його словами, мова йде про основні види продукції, які споживають кожного дня українці — хлібобулочні вироби, кисломолочна продукція та інші.

За прогнозами голови «Союзу птахівників» Олександра Бакуменка, у разі перегляду пільг ціни на вітчизняну сільгосппродукцію в середньому можуть зрости на 10%.

Як відомо, Міністерство доходів та зборів разом з Мінфіном розробляють законопроект, який передбачає ревізію існуючих податкових спеціальних режимів для сільськогосподарських підприємств.

Зокрема, податківці пропонують диференціювати фіксований сільськогосподарський податок (ФСП) за видами діяльності: рослинництво, птахівництво і тваринництво, встановивши для кожної з груп окрему ставку фіксованого податку, розмір якої поки не озвучується.

Сьогодні ФСП сплачують всі аграрні підприємства з часткою виробництва сільськогосподарської продукції не менше 75%.

Також в Кабінеті міністрів планують ввести для аграріїв ПДВ у розмірі 7%. Зараз сільгосппідприємства не перераховують цей податок у казну взагалі: 20% ПДВ акумулюються на спеціальних рахунках і повинні бути вкладені у виробництво.

Розділи: Суспільство

2 жовтня

Інші дати
2 жовтня відзначають:
  • Міжнародний день соціального педагога.
  • Міжнародний день ненасильства.
Розгорнути
Богдан Стельмах 
1943 – український поет. Його вірші «Перший сніг», «Пшеничне перевесло», «Колиска вітру», «Запроси мене у сни», «Тільки раз цвіте любов» з музикою Івасюка й Білозіра стали загальнонаціональними шлягерами у виконанні гуртів Ватра, Океан Ельзи та Плач Єремії, виконавців Руслани й Олександра Пономарьова, Софії Ротару і Василя Зінкевича.
Розгорнути
Михайло Жук
1883 – український живописець, майстер станкової грамоти та кераміки. Автор робіт «Дівчина в кріслі», «Гуцул», «Портрет батька», хрестоматійних портретів М. Вороного, Г Нарбута, О. Мурашка.
Розгорнути
Михайло Іванов
1871 – український учений-тваринник, педагог, засновник експериментальних зоотехнічних станцій у заповіднику Асканія-Нова.
Розгорнути
Народився Йосип Бокшай
(1891, с. Кобилецька Поляна Закарпатської області. - 1975) - український живописець, майстер пейзажу. Спільно з А. Ерделі вперше на Закарпатті організував художню школу. Автор картин "Озеро в горах", "Синевир", "Полонина Рівна", "Зустріч на полонині"
Розгорнути
Народився Денис Січинський
(1865 - 1909) – композитор і хоровий диригент, перший професор музики у Галичині, музично-громадський діяч, педагог.
Розгорнути
Народився Іван Багряний
(1907 – 1963), український поет, прозаїк, публіцист, політичний діяч. Автор романів «Сад Гетсиманський», «Тигролови», поеми «Гуляй-Поле». Лауреат Державної премії імені Тараса Шевченка (посмертно).
«Перейшов усі світи я — Є прекрасних мов багато, Але п е р ш о ю, як Мати, Серед мов одна лиш ти є. Ти велична і проста. Ти стара і вічно нова. Ти могутня, р і д н а м о в о ! Мово — пісня колискова. Мова — м а т е р і у с т а.» («Рідна Мова», 1937)
Розгорнути