chrome firefox opera safari iexplorer

Укргідрометцентр прогнозує довге і спекотне літо

22 квітня 2013 о 17:04

В Українському гідрометцентрі прогнозують довге і спекотне літо 2013 року.

Про це у коментарі газеті «Сегодня» розповів заступник начальника Українського гідрометцентру Анатолій Прокопенко.

«Точні прогнози зробити складно, але, швидше за все, це літо буде більш спекотним, ніж попереднє. Про його настання ми зможемо сказати, коли середньодобова температура перевалить за позначку +15, а це відбудеться десь за два тижні», — повідомив Прокопенко.

За його словами, найспекотнішими місяцями будуть липень і серпень. «У цей час будуть періоди дуже високої температури — до +38, а місцями навіть до +40-41. Але очікуються сильні грози і зливи. Можемо навіть зібрати два врожаї: у серпні та вересні», — каже Прокопенко.

За словами кліматологів, в Україні взагалі змінюється клімат в бік потепління, і не виключено, що температура близько +25 збережеться ще в жовтні. У цей період, ймовірно, вода в Дніпрі і морі буде ще теплою і можна буде навіть купатися.

У Науково-дослідному гідрометеорологічному інституті вважають, що чим далі, тим більше осінь буде нагадувати літо. За словами експертів, такі зміни в кліматі складно назвати позитивними.

Головна тенденція — погода буде мінятися різко і швидко, а опади стануть частішими та інтенсивними.

Джерело: Експрес
Розділи: Довкілля

13 лютого

Інші дати
Народився Микола Вербицький-Антіох
(1843, м. Чернігів - 1909) - український письменник, поет-лірик і сатирик, громадський діяч, педагог, видавець, член Київської громади.
Розгорнути
Народилася Наталія Полонська-Василенко
(1884, м.Харків - 1973) - українська вчена-історик. Авторка близько 200 наукових праць. Підсумком наукової діяльності історика стала двотомна «Історія України».
«Сучасний стан археології дає право твердити, що український народ — автохтон своєї землі, який жив на своїй території, починаючи з неоліту.» (Наталія Полонська-Василенко)
Розгорнути
Народився Віктор Іванов
(1909, м. Козятин - 1981), український кінорежисер, сценарист, письменник. Поставив фільми: "Шельменко-денщик", "Сто тисяч", "За двома зайцями", "Ключі від неба", "Співає Микола кондратюк".
Розгорнути

Новини Дивитися всі