chrome firefox opera safari iexplorer

Пісні Володимира Івасюка по-сучасному переспівали відомі українські виконавці

15 травня 2013 о 11:24

Пісні композитора та поета Володимира Івасюка зазвучать по-новому. Українські сучасні виконавці створили «Проект Івасюк», щоб нагадати, яку музику слухали у молодості старші покоління. Команда проекту переконана, що українська естрадна класика 70-х й досі може бути актуальною. Кілька концертів «Проекту Івасюка» вже відіграли у Львові, фінальний виступ відбудеться у Києві.

Модернізувати творчість Володимира Івасюка намагався не один український гурт ще з 90-х років. Однак разом для цього виконавці об’єдналися вперше. Ідея акції «Проект Івасюк» належить хоровій капелі «Трембіта», з ними вже співпрацюють «Піккардійська терція», «Плач Єремії», Павло Табаков, Оксана Муха та інші. Однак нові учасники продовжують долучатися. Серед них Олександр Ярмола з гурту «Гайдамаки», для нього Володимир Івасюк – візитна картка української музики.

«Він був і залишився першою людиною, що зробила прорив української культури у новітній музичній історії. Саме з пісень Івасюка почалася мода на українське», – каже співак.

Проект Івасюк

Проект Івасюк

«Проект Івасюк» – це нові аранжування старих пісень, несподіване, на перший погляд, поєднання класичної хорової капели і естрадно-симфонічного оркестру, зірок року і зірок естради, розповідає організатор акції Андрій Сидор.

«Це такий собі «концерт для своїх». Ми задумували його як музичний проект, але він потроху переростає у мистецький. Ми прагнемо подати його пісні в сучаснішому вигляді, розуміючи, що надворі вже 2013 рік, і допомогти людям згадати, хто вони, і в якій країні живуть, і що слухали їх батьки», – каже він.

У рамках «Проекту Івасюка» прозвучать не лише хіти, а й маловідомі пісні

Прем’єра проекту відбувалася у Львові. Його учасники дали чотири концерти в Опері та один, відкритий, у рамках Дня міста. У Києві старі пісні у новому виконанні можна буде почути 24 травня. А восени команда проекту планує вирушити у всеукраїнський тур.

У рамках «Проекту Івасюка» прозвучать не лише ті пісні, що стали хітами, а й маловідомі. Серед них – «Колискова для Оксанки», яку Володимир Івасюк написав у дуже юному віці для своєї меншої сестри, розповідає співачка Оксана Муха. Вона вважає, що музика Івасюка може стати хорошим прикладом для сучасних виконавців – в плані якості, якої сьогодні бракує в музичній індустрії.

«Це нагадування про те, що треба брати приклад із достойних. Мелодика, тексти, зміст пісні, відчуття у ній нашого коріння. Я впевнена, що старше покоління плаче, коли чує ці пісні, бо це їхня юність. А молодь, що співає «Червону Руту», співатиме і «Водограй», і «Мальви», – каже співачка.

Володимира Івасюка вважають основоположником української естрадної музики. На честь однієї з найвідоміших його пісень названо фестиваль «Червона Рута», що став стартовим майданчиком для такого відомого гурту, як «Брати Гадюкіни» та інших музикантів.

Джерело: radiosvoboda.org
Розділи: Новини культури

29 березня

Інші дати
Марія Вольвач
1841 – українська поетеса, письменниця, громадсько-культурна діячка.
Розгорнути
Народилася Марійка Підгірянка
1891 – Марійка Підгірянка (Марія Ленерт-Домбровська) – українська поетеса, педагог. Авторка збірки поезій «Відгуки душі», поеми «Мати-страдниця», книжок для дітей «Вертеп», «Святий Миколай на Підкарпатській Русі», «Малий Василько», «Кравчиня Маруся», «Юркова мандрівка», «Зайчик і Лисичка», байок, казок, пісень, загадок.
«Спіть, діточки, спіть, Віченька стуліть ! Дрібен дощик стукотить, Вікнам казку гомонить… Дрібен дощик пада там, А тут тихо, тепло нам. При матусі рідненькій, У світличці чистенькій. Спіть, діточки, спіть. Віченька стуліть» (Марійка Підгірянка)
Розгорнути