chrome firefox opera safari iexplorer

Андріївська церква – лідер Інтернет-голосування за 7 чудес Києва

14 червня 2013 о 15:24

За місяць Інтернет-голосування за 7 чудес Києва на офіційному сайті 7chudes.in.ua найбільше голосів отримала Андріївська церква. На другому місці – Будинок з химерами архітектора В. Городецького, на третьому – Києво-Печерська лавра.

Загалом, десятка переможців за Інтернет-версією із 30 номінантів, відібраних на першому етапі акції експертами та Оргкомітетом, виглядає так:

1. Андріївська церква
2. Будинок з химерами
3. Києво-Печерська лавра
4. Андріївський узвіз
5. Костел Святого Миколая
6. Софія Київська
7. Києво-Могилянська академія
8. Михайлівський Золотоверхий собор
9. Золоті ворота
10. Видубицький монастир

Нагадаємо, акція «7 чудес Києва» — це вже ІV етап всеукраїнської акції «7 чудес України», започаткованої Фондом Миколи Томенка «Рідна країна» у 2007 році.

«Завданням акції «7 чудес Києва» є відкриття широкому загалу визначних об’єктів столиці, їх пропагування та збереження. Оргкомітет спеціально вирішив використати для проведення цієї акції весняно-літній період, щоб показати унікальні місця Києва та залучити киян і гостей столиці до пізнання цього міста», — говорить ініціатор акції Микола Томенко.

13 травня Оргкомітетом було представлено 30 фіналістів акції, які презентують Київ як місто Володимира Великого і Ярослава Мудрого, Богдана Хмельницького та Івана Мазепи, Лесі Українки, Тараса Шевченка, Миколи Лисенка, Михайла Старицького, Михайла Грушевського та інших видатних постатей, які тут жили, діяли і творили.

Зараз проходить етап Інтернет-голосування, під час якого відвідувачі офіційного сайту акції можуть обрати ті об’єкти, які, на їхню думку, заслуговують увійти до переліку 7 чудес Києва.

Інтернет-голосування триватиме до 23 серпня цього року. Переможці визначатимуться, традиційно, за сумою балів Інтернет-голосування та голосування ста експертів у пропорції 50/50.

Партнером акції «7 чудес Києва» є ГО «Муніципальна ліга Києва».

«Рідна країна»

22 квітня

Інші дати
22 квітня відзначають:
  • Всесвітній день Матері-Землі (Міжнародний день Землі).
Розгорнути
Народився Анатолій Михайленко
(1939, хутір Комуна Полтавської обл. - 2007) - український письменнник, журналіст, видавець. Автор більше 30 книжок художньої прози й публіцистики, зокрема "Оливкова гілка з Рима", "Кленовий лист з Канади", "Пливе мій човен. Запах полину", "Заки море перелечу".
Розгорнути
Народився Євген Сагайдачний
(1886, м.Херсон – 1961) – український маляр, декоратор і педагог. Автор численних акварелей з гуцульського життя, залишив по собі велику колекцію народного, зокрема гуцульського, мистецтва.
Розгорнути
Народився Євген Козак
(1907, с. Колодне, Львівська область – 1988) – український композитор, диригент, педагог. Автор театралізованого концерту «Буковинське весілля», хорових пісень "Вівчарик", "Україно моя", "Думи мої", «Вітер з полонини», "Зелень кленова, вулиці Львова", обробок українських народних пісень, пісень на слова Т.Шевченка.
Ой, вічарику-вівчарю, Ти жени свою отару З гір високих, з полонини У широкую долину. Сядь зі мною в просінь світа, Заграй мені на трембіті, Розкажи мені - чи любиш? Чом до серця не голубиш? (Українська народна пісня)
Розгорнути

Новини Дивитися всі