chrome firefox opera safari iexplorer

Україна — лідер за кількістю мігрантів у країни Євросоюзу

18 червня 2013 о 10:10

Близько 204 тисяч громадян України отримали в 2011 році дозвіл на перебування в країнах Євросоюзу.

Як стало відомо з оприлюдненої 17 червня у Брюсселі річної доповіді Єврокомісії з питань міграції та біженців, українці утворюють найбільшу групу легальних мігрантів в ЄС.

Друге місце займають громадяни США (189 тисяч осіб), за ними йдуть представники Індії (179 тисяч), Китаю (153 тисячі) і Марокко (120 тисяч), пише ZN.ua.

Всього 2,5 мільйони осіб вперше отримали в 2011 році дозвіл на проживання в Євросоюзі. Загальна кількість легальних мігрантів, які не мають громадянства в країнах ЄС, становить 4,1% від усього населення Європейського Союзу. Третина з них приїхала, користуючись правом возз'єднання сім'ї, ще чверть прибула на роботу. 21% мігрантів склали студенти, інші переселилися в ЄС у пошуках політичного притулку або з інших причин. У Німеччині 5,7% населення не має громадянства будь-якої держави Євросоюзу.

У доповіді Єврокомісії зазначається, що в 2012 році 316 тисяч осіб отримали відмову у в'їзді на територію ЄС, головним чином в Іспанії. Близько 427 тисяч осіб були затримані органами правопорядку за незаконну міграцію. У 2011 році випадків затримань було приблизно на 40 тисяч менше.

Розділи: Суспільство

4 серпня

Інші дати
Народився Володимир Боровиковський
(1757, м. Миргород, Полтавська область – 1825) - український художник, іконописець, портретист. До золотого мистецького фонду належать ікони роботи Боровиковського для головного іконостасу Казанського собору, Троїцького собору Олександро–Невської Лаври в Петербурзі, Покровської церкви на Чернігівщині.
Розгорнути
Народився Антін Крушельницький
(1878, Польща – 1937) – український письменник, літературний критик, педагог, міністр освіти УНР, автор біографічного нарису «Іван Франко», редактор шкільних хрестоматій з української літератури.
"Літературу свою має той нарід, у котрого єсть своя історія, свій питомий світогляд і своя мова. У такого народа не запропаститься життя літературне, хоча б він і втратив самостійність політичну..." (Омелян Огоновський)
Розгорнути