chrome firefox opera safari iexplorer

Хорватія офіційно вступила в Євросоюз, ставши 28 членом організації

01 липня 2013 о 13:32

На святкуваннях виконують гімн Євросоюзу. 

У Євросоюзі збільшилася кількість країн-учасниць. В ніч на понеділок Хорватія офіційно вступила в Євросоюз, ставши 28 членом організації. Опівночі за місцевим часом у столиці та інших містах розпочалися концерти, вистави та феєрверки на центральних площах. 

Символічними є акції, які відбувають на прикордонних КПП. Наприклад, на хорватсько-сербському кордоні в присутності офіційних осіб і журналістів була урочисто відкрита табличка зі знаком Євросоюзу. Одночасно на КПП між Хорватією і Словенією забрали знак «Митне управління Республіки Хорватії», що символізує скасування митних бар'єрів Хорватії з іншими країнами ЄС. 

З понеділка представники Хорватії починають роботу в органах Євросоюзу. У Єврокомісії країна отримала крісло комісара з захисту прав споживачів, яке займе Невен Міміца. До цих пір він був віце-прем'єром в уряді Хорватії. У Європарламенті у цієї країни є 12 місць. Їх займуть представники партій, що показали кращі результати на перших в історії країни виборах до Європарламенту 14 квітня цього року. 

Хорватська стає 24 офіційною мовою ЄС. Нагадаємо, що угоду про членство в ЄС Хорватія підписала ще в 2011 році. Угода набула чинності опівночі 1 липня 2013 року.

Опівночі з 30 червня на 1 липня Хорватія офіційно вступила в Євросоюз, ставши його 28-м членом. На честь цієї події на хорватсько-сербському кордоні в присутності офіційних осіб і журналістів була урочисто відкрита табличка зі знаком Євросоюзу. А на хорватсько-словенському – піднято зірковий прапор ЄС та прибрано знак «Митне управління Республіки Хорватії», що символізує скасування митних бар'єрів Хорватії з іншими країнами союзу. Крім того, сьогодні у країні відбудеться масове святкування вступу до ЄС. Як повідомлялося раніше, після вступу до ЄС у Хорватії поменшало туристів, а місцеві побоюються зростання цін.

Джерело: ТСН
Розділи: Туристичні новини

31 березня

Інші дати
Микола Бокаріус
1869 – український вчений, один із засновників судової медицини. Першому в Україні було присвоєно звання заслуженого професора (1925). Єдиний в Україні Харківський науково-дослідний інститут судової експертизи носить ім’я його засновника – професора М.С. Бокаріуса.
Розгорнути
Борис Срезневський
1857 – російський і український метеоролог і кліматолог, професор, організатор метеорологічної служби в Україні, директор Київської метеорологічної обсерваторії.
Розгорнути
Корній Чуковський (Микола Корнейчуков)
(1882, м. Санкт-Петербург, Росія - 1969) – російський письменник, перекладач і літературознавець українського походження. Перекладач українських поетів (збірка «Молода Україна»), упорядник кількох видань російських перекладів Тараса Шевченка, автор нарису «Шевченко» (1911). Автор славнозвісних творів для дітей «Айболит», «Мойдодир», «Муха-Цокотуха» та ін.
«Поразительнее всего то, что широкие читательские массы России угадывали гениальность Шевченко даже сквозь плохие переводы, даже несмотря на цензурные бреши. Они так жадно хотели узнать, изучить его твор¬чество, в котором чувствовали столько родного, что требовали и требуют все новых изданий его «Кобзаря» в переводе на русский язык.» (Корній Чуковський).
Розгорнути
Народився Микола Міхновський
(1873, с.Турівка Полтавська область – 1924) – український політичний та громадський діяч, правник, публіцист, ідеолог державної самостійності України, автор славнозвісної брошури «Самостійна Україна».
«І нехай кожний з нас пам'ятає, що коли він бореться за народ, то мусить дбати за ввесь народ, щоб цілий народ не загинув через його необачність. Вперед ! Бо нам ні на кого надіятися і нічого озиратися назад». (Микола Міхновський)
Розгорнути