chrome firefox opera safari iexplorer

На вихідні очікується тепла погода

26 липня 2013 о 16:12

В Україні в найближчу добу погоду буде визначати помірно тепле повітря, тільки на крайньому заході та півдні країни буде спекотна погода, повідомляє Укргідрометцентр.

У західних областях, в Криму, вдень у північних та Вінницькій областях місцями невеликі короткочасні дощі, грози. На решті території України без опадів, вітер північно-західний, 7-12 м/с. Температура вночі 12-17°, на узбережжі морів 18-23°; вдень 22-27°, на Закарпатті до 32°.

У Києві — вночі без опадів, вдень місцями невеликий короткочасний дощ. Температура вночі 14-16°, вдень близько 25°.

За даними Центральної геофізичної обсерваторії в Києві 27 липня найвища температура була 37,1 — в 1909 р., найнижча 7,8 — в 1898 р.

На 28 липня по Україні синоптики прогнозують погоду без опадів, лише вночі в Криму, Приазов'ї, східних і північних областях місцями невеликі дощі. Вітер переважно північно-західний, 5-10 м/с. Температура вночі 13-19°, на узбережжі морів до 23°, вдень 27-32°.

У Києві 28 липня вночі місцями невеликий дощ, вдень без опадів, вітер північно-західний, 5-10 м/с.

Температура вночі 15-17°, вдень 27-29°. 26 липня температура води в Чорному та Азовському морях 20-25°, в районі Одеси 14°, в Дніпрі біля Києва 20°. Раніше повідомлялося, що погода готує українцям спеку до +40 і сильні дощі.

Джерело: ТСН
Розділи: Довкілля

31 березня

Інші дати
Микола Бокаріус
1869 – український вчений, один із засновників судової медицини. Першому в Україні було присвоєно звання заслуженого професора (1925). Єдиний в Україні Харківський науково-дослідний інститут судової експертизи носить ім’я його засновника – професора М.С. Бокаріуса.
Розгорнути
Борис Срезневський
1857 – російський і український метеоролог і кліматолог, професор, організатор метеорологічної служби в Україні, директор Київської метеорологічної обсерваторії.
Розгорнути
Корній Чуковський (Микола Корнейчуков)
(1882, м. Санкт-Петербург, Росія - 1969) – російський письменник, перекладач і літературознавець українського походження. Перекладач українських поетів (збірка «Молода Україна»), упорядник кількох видань російських перекладів Тараса Шевченка, автор нарису «Шевченко» (1911). Автор славнозвісних творів для дітей «Айболит», «Мойдодир», «Муха-Цокотуха» та ін.
«Поразительнее всего то, что широкие читательские массы России угадывали гениальность Шевченко даже сквозь плохие переводы, даже несмотря на цензурные бреши. Они так жадно хотели узнать, изучить его твор¬чество, в котором чувствовали столько родного, что требовали и требуют все новых изданий его «Кобзаря» в переводе на русский язык.» (Корній Чуковський).
Розгорнути
Народився Микола Міхновський
(1873, с.Турівка Полтавська область – 1924) – український політичний та громадський діяч, правник, публіцист, ідеолог державної самостійності України, автор славнозвісної брошури «Самостійна Україна».
«І нехай кожний з нас пам'ятає, що коли він бореться за народ, то мусить дбати за ввесь народ, щоб цілий народ не загинув через його необачність. Вперед ! Бо нам ні на кого надіятися і нічого озиратися назад». (Микола Міхновський)
Розгорнути