chrome firefox opera safari iexplorer

НАСА будує надшвидкий двигун

30 липня 2013 о 10:17

Фахівці НАСА вирішили спробувати створити двигун, який дозволить швидко долетіти до інших зірок, правда розробники відзначають, що на розробку, випробування і створення такого двигуна знадобиться багато часу.

Вчені з Центру космічних досліджень ім. Джонсона, НАСА, спробують довести, що можна подорожувати швидше за швидкість світла. Більше того, вони сподіваються побудувати надсвітловий двигун, який відкриє людству дорогу до зірок.

Фізик і інженер НАСА доктор Гарольд Уайт (Harold G. White) вважає, що створення такого двигуна можливо і можна порушити правила часу і простору, які сформулював Альберт Ейнштейн, і які «забороняють» матеріальним об’єктам перевищувати швидкість світла.

Дослідження Уайта засноване на відомій теорії мексиканського фізика Мігеля Алькубьерре, який в 1994 році припустив, що є спосіб перевищити швидкість світла. Цей спосіб заснований на гіпотетичній технології стиснення і розширення простору, саме спосіб опанування цією технологією і будуть шукати вчені під керівництвом Гарольда Уайта. Що дасть це дослідження в разі успіху і говорити не потрібно – доля нашої цивілізації зміниться кардинально, відкриється зовсім новий, неосяжний горизонт.

Суть теорії Алькубьерре в тому, що якщо створити навколо космічного корабля міхур, що розширює простір з одного боку і стискає з іншого, то корабель прийде в рух – його почне тягнути вперед сам простір. Швидкість польоту при цьому може перевищувати швидкість світла в кілька разів, а може і ще більше: польоти в сусідні зоряні системи будуть займати всього місяці або тижні. Навіть при сучасних технологіях автономний політ такої тривалості не є серйозною технічною проблемою.

В даний час Гарольд Уайт намагається викривити траєкторію фотона, щоб довести можливість руху з надсвітовою швидкістю. Це вельми складна і тонка робота, що вимагає відповідного обладнання. Так, лабораторія Уайта навіть не торкається землі – вона розташована на спеціальних пневматичних опорах, які усувають будь-які коливання грунту, що впливають на показання приладів. Більше того, на результати експерименту може вплинути навіть людина, що пройшла повз, так що швидко цю наукову роботу не зробити.

Вчений підкреслює, що до цих пір наука займалася роботою, яка вимагає порівняно небагато часу і зусиль. Створення надсвітлового двигуна, можливо, – це ключове досягнення нашої цивілізації. На думку Уайта, на проект дослідження двигуна, що викривляє простір, знадобиться близько 100 років, що за історичними мірками зовсім небагато. Крім того, до цього часу всі інші технології, необхідні для далекого польоту (медицина, життєзабезпечення, енергетика тощо), швидше за все будуть готові і випробувані в Сонячній системі.

Сам доктор Мігель Алькубьерре, який до речі ніколи не зустрічав Уайта, вважає, що головною перешкодою на шляху створення корабля з викривляючим простір двигуном є неможливість доставити який-небудь сигнал з корабля до міхура викривлення. Отож виходить, що надсвітловий двигун неможливо включити або виключити зсередини корабля, і це, м’яко кажучи, ускладнює управління польотом. Втім, це обмеження не скасовує важливості розробки надсвітлової тяги. Навіть якщо обмеження й існує, то його можна обійти за допомогою різних технічних рішень.

Джерело: Цікавості
Розділи: Суспільство

27 вересня

Інші дати
Народився Микола Надемський
(1892, м. Київ – 1937) – український актор театру та кіно, театральний режисер. Зіграв понад 57 ролей в кіно («Звенигора», «Арсенал», «Земля» та ін).
Розгорнути
Народився Григорій Світлицький
(1872, м. Київ, - 1948) - український художник, майстер світлових контрастів.  Автор картин "Місячна ніч в Україні", "Місячна соната", "Листя шелестить", "Зійшов місяць", "Рідний край".
Розгорнути
Народився Олександр Вербицький
(1875,  м. Севастополь - 1958) - український архітектор, автор проекту сучасної споруди залізничного вокзалу в місті Києві.
Розгорнути
Народився Лев Силенко
(1921 – 2008) – філософ, релігійний діяч. Засновник Рідної Української Національної Віри (РУНВіри). Автор книги «Мага Віра» - священної книги РУНВіри.
«Людина, яка не любить свою Вітчизну, втратила все»
Розгорнути