chrome firefox opera safari iexplorer

Настоятель має намір виселити з Лаври музеї та інститут

19 липня 2013 о 18:00

Настоятель Києво-Печерської Лаври владика Павло (Петро Лебідь) хоче  виселити з території Лаври структури, які не мають відношення до історії церкви.
Про це він розповів в інтерв'ю виданню «Вести», відповідаючи на запитання, як він бачить розвиток Лаври в майбутньому.

«Хочу виселити структури, які не мають відношення до історії Церкви», — сказав настоятель.

При цьому, за його словами, Музей друкарства має відношення до монастиря, «адже загальновідомо, що саме в Києво-Печерській Лаврі починалося перше регулярне книгодрукування в слов'янському світі».

"А Інститут підвищення кваліфікації (тепер він називається Національна академія керівних кадрів культури і мистецтв), «Танцююча блоха» (так називають у народі Музей мініатюр народного умільця Сядристого), Музей театру, Інститут прикладного мистецтва — все це дуже далеко як від монастиря, так і від заповідника. Адже заповідник називається «Музей „Києво-Печерська Лавра“. Я хочу, щоб монастир був монастирем», — сказав Лебідь.

«Що стосується лікарні, яка знаходиться тут [йдеться про інфекційну лікарню, в якій в тому числі знаходяться ВІЛ-інфіковані], то я висловив свою думку: їй тут не місце. Однак я нікого з хворих і лікарів виганяти не збираюся, їм повинні підшукати гідне приміщення», — підкреслив настоятель.

Він також зазначив, що поки не бачив переліку з 75 об'єктів на території Лаври, які міністерство культури нещодавно передало УПЦ МП.

«На жаль, я поки цей перелік не бачив. Думаю, що вони передали все, чим ми користуємося і що ми і так самі відреставрували. Адже ви знаєте, як ми відстоювали кожен об'єкт — ми їх просто відбирали, і я цього не приховую. Так що нам передають те, що ми вже фактично маємо. Правда, сказали, що допомагати нам більше не будуть. Хоча нам особливо і не допомагали, так, потроху давали на реставрацію. Але ми не засмучуємося», — розповів настоятель Лаври.

20 квітня

Інші дати
Павло Луспекаєв
1927 –  кіноактор. Знімався в фільмах: роль Верещагіна («Біле сонце пустелі»), «Республіка ШКІД», «Піднята цілина», «Вся королівська рать».
Розгорнути
Ґео (Юрій) Шкурупій 
1903 – український прозаїк, поет, представник напрямку панфутуризм; редактор, кіносценарист.
Розгорнути
 Володимир Шульгін 
1894 – студентський діяч, син Якова Шульгіна, організатор і керівник Української Студентської Громади в Києві. Загинув у бою під Крутами.
Розгорнути