chrome firefox opera safari iexplorer

Київрада завтра може виселити з Лаври три музеї

30 березня 2011 о 11:34

31 березня на розгляд сесії Київради винесене питання про умови передачі Києво-Печерського заповідника у державну власність.

Про це повідомив голова комісії міськради з питань культури й туризму Олександр Бригинець.

«Це питання внесене до порядку денного без розгляду його нашою комісією, тобто практично підпільно. Кабмін так і не зміг виселити з території Лаври музеї, тепер цю брудну роботу за них зроблять депутати з більшості Черновецького-Попова. У такий спосіб у Києві, крім бездомного Музею історії Києва, можуть з'явитися ще 3 бездомних музеї», — сказав депутат Київради.

Він наголосив, що сьогодні в Києві немає місця, куди можна було б виселити ці 3 музеї — Національний музей українського народного декоративно-прикладного мистецтва, Музей театрального, музичного й кіномистецтва, Музей книги й друкарства.

«Для побудови й реконструкції існуючих об'єктів, потрібні мільйони гривень і роки будівельних робіт. Виселення музеїв сьогодні — це шлях у нікуди», — сказав Бригинець.

Депутат розповідає, що проект завізований декількома керівниками Києва, що представляють Партію Регіонів, у тому числі й самим Олександром Поповим.

«Таким чином, проект про виселення музеїв є партійною пропозицією Партії Регіонів. Сподіваюся, депутати не допустять вандалізму й погодяться на переселення музеїв, тільки тоді, коли своїми очима побачать пропоноване закладам культури приміщення й у тому випадку, якщо воно відповідає всім вимогам», — сказав Бригинець.

Як відомо, передаючи Києво-Печерську лавру державі влітку минулого року, депутати своїм рішенням захистили від виселення 3 муніципальних музеї.

Тепер КМДА пропонує депутатам Київради виключити з рішення пункт №3, який, власне, й захищає музеї.

26 січня

Інші дати
Михайло Жизневський
Активіст Євромайдану та журналіст, член Самооборони Майдану. Член організації УНА-УНСО, проживав у Білій Церкві. Загинув під час протистоянь на вулиці Грушевського в Києві. Герой України (посмертно)
Розгорнути
Народився Павло Кошиця (Порай-Кошиця)
(1863, с. Кирилівка, нині с. Шевченкове Черкаської обл. - 1904) - український оперний і камерний співак (тенор). Виконував оперні партії в театрах Росії, Італії, України. Був солістом Большого театру в Москві.
Розгорнути
Народився Іван Кулик (Ізраїль Юделевич)
(1897, м.Шпола Черкаська область – 1937) – український письменник, перекладач, громадський діяч. Автор збірки віршів «Мої коломийки», «Зелене серце», «В оточенні» та ін.
«Собі поети право залишають, Всі інші відкидаючи права: Належати до тих, кого вбивають, А не до тих, хто холодно вбива» (Леонід Первомайський)
Розгорнути

Новини Дивитися всі