В Україні очікується подорожчання цукру через скорочення посівних площ.

Посіви цукрових буряків в 2013 році були найменшими за 20 років — всього 306 га, пише жунал «Фокус» у матеріалі «Бенкет перед їжею».

При середніх показниках врожайності і цукровості коренеплоду це дозволить виробити не більше 1,3 млн тонн цукру. Водночас потреба внутрішнього ринку оцінюється в 1,8 млн тонн.

Крім того, ціни на цукор виростуть і внаслідок їх значного зниження минулого року.

Подорожчає і свинина. У першу чергу — через скорочення її виробництва. Наприкінці травня уряд ввів заборону на імпорт м'яса з Бразилії, яка постачала в Україну 70% всієї привізної свинини. Кілька тижнів тому були припинені і поставки з Білорусі.

За словами глави компанії «Дригало» Людмили Дригало, українські виробники свинини, побачивши, що у переробників немає альтернативи, обов'язково піднімуть ціни. Вона спрогнозувала, що подорожчання свинини на 10% приведе до зростання цін на готову продукцію на 3-4%.

Крім того, виробники свинини нині використовують як корм дороге фуражне зерно минулого врожаю, що також впливає на ціну для переробників.

А от хліб, за прогнозами, дорожчати не повинен завдяки високому врожаю. У 2013 році планується зібрати 21 млн тонн пшениці — на 5 млн тонн більше, ніж роком раніше.

Немає підстав і для підвищення цін на курятину. Виробництво охолодженого м'яса птиці в січні-травні цього року зросло на 7,8% порівняно з аналогічним періодом 2012 року. Високими темпами зростає також пропозиція замороженого м'яса птиці. У січні-травні поточного року виробництво перевищило аналогічні показники 2012 року на 139,5 м і сягнуло 51,5 тис. тонн. При цьому виробники орієнтуються переважно на український ринок.
Джерело: <a href="http://gazeta.ua/articles/business/_ukrajincyam-treba-gotuvatisya-do-zdorozhchannya-m-yasa-ta-cukru-zmi/506541">Gazeta.ua</a>