chrome firefox opera safari iexplorer

Ціни на столичний хліб зросли через подорожчання енергоносіїв

13 листопада 2012 о 10:25

Вчора «Київхліб», який займає більше половини київського ринку хліба, підняв роздрібні ціни на «Український столичний подовий» до 4,68 грн (+17%) і «Батон нарізний київський» до 3,84 грн (+9,7%).

Про це повідомили в самій компанії. Соціальні сорти хліба — батон «Нива», хліб «Український домашній», «Богдановський», «Пшеничний традиційний», «Печерський» та «Арнаут» — залишилися в колишній ціні, повідомляє Комерсант-Україна. У «Київхлібі» посилаються на зростання витрат.

Наприклад, природний газ для компанії в цьому році подорожчав на 52,4%, електроенергія — на 25,2%, транспортні витрати підвищилися на 32,5%. «Ми прагнемо не допустити соціальних вибухів серед працівників компанії, у яких заробітна плата нижча за середню по Києву», — відзначає виробник.

Експерти кажуть, що «Київхліб» не підвищував ціни вже більше двох років, а його ціни на соціальні сорти хліба зараз нижчі за відповідні ціни в Харкові, Донецьку чи Луганську. Тому у «Київхліба» просто не було іншого виходу. Однак у КМДА заявили, що не бачать економічних підстав для підвищення цін «Київхлібом» не тільки на соціальні сорти, але і на інші види хліба.

Чиновники загрожують підприємству зверненням до Антимонопольного комітету та фінансової перевіркою, бо, за їхніми словами, вони роблять все можливе, щоб підтримати «Київхліб»: нещодавно, нібито, досягли домовленостей з Аграрним фондом на постачання компанії борошна за цінами, нижчими за ринкові.

Держуповноважений Антимонопольного комітету Михайло Русинський заявив, що прем'єр-міністр вже дав доручення комітету розібратися в ситуації і, якщо АМКУ знайде зловживання, «Київхліб» можуть оштрафувати на 10% від обсягу виручки за минулий рік.

Джерело: УНІАН
Розділи: Суспільство

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути