chrome firefox opera safari iexplorer

Вінниця попереду Києва за рівнем життя

25 липня 2013 о 17:38

Вінниця обігнала Київ рейтингу міст з найвищим рівнем життя.

Рейтинг склав журнал Фокус.

За Вінницею ідуть Київ, Івано-Франківськ та Чернівці, Львів.

Фокус оцінював міста за 14 різними критеріями. Ні за одним з них лідерові рейтингу Вінниці не вдалося набрати максимальний бал, проте все ж за більшістю з критеріїв місто показало високі результати — вище середнього або близькі до максимального балу.

Так, у Вінниці порівняно високий приріст населення за рахунок перевищення народжуваності над смертністю. При цьому відтоку населення за рахунок міграції практично немає. У місті також високий рівень ділової активності і, як наслідок, низький рівень безробіття серед працездатного населення.

У Вінниці середні показники за критеріями екології та вартості нерухомості. Але це не завадило місту обігнати в рейтингу столицю — у Києва за цими показниками результати виявилися гіршими.

Друге місце рейтингу 50 найкращих міст для життя в Україні зайняв Київ. Маючи в своєму розпорядженні найбільший міський бюджет — в перерахунку на одного жителя, — з високою середньою зарплатою, одним з найнижчих рівнів безробіття в Україні, високими показниками ділової активності, інфраструктури та туристичної привабливості, столиця все ж не може похвалитися сприятливою екологічною ситуацією.

А вартість нерухомості тут одна з найвищих в Україні. Погані показники у Києва і за рівнем злочинності. За минулий рік тут було зареєстровано 120,8 злочинів з розрахунку на 10 тис. жителів.

На третьому місці рейтингу Фокуса — Івано-Франківськ. Саме в цьому місті найнижчий рівень злочинності і найвищий показник по забезпеченості медичними послугами. Також Івано-Франківськ був відзначений найвищим балом за екологічну ситуацію в місті.

У Чернівцях, які розташувалися на четвертому рядку рейтингу, сприятлива міграційна картина, інфраструктура і забезпеченість медичними послугами. Однак тут вельми висока вартість нерухомості при порівняно скромній середній заробітній платі.

Замикає першу п'ятірку рейтингу Фокуса Львів. Місто традиційно показало високі результати за критеріями Ділова активність, Культура, Вища освіта, Інфраструктура та Рівень забезпечення медичними послугами. За критерієм Туристична привабливість Львів ділить першу сходинку з Києвом, будучи одним з найбільш бажаних місць для відвідування в Україні.