chrome firefox opera safari iexplorer

За рівнем якості життя матерів Україна чи не найгірша у Європі

11 травня 2013 о 09:40

Міжнародна організація Save the Children, що займається захистом прав дітей в усьому світі, представила щорічний рейтинг країн, в яких найкраще бути матір'ю.

Лідерами виявилися скандинавські країни, а в Європі гірша України лише Албанія.

176 країн розташували в певному порядку, виходячи з таких показників: рівень смертності мам, рівень дитячої смертності (у віці до п'яти років), середня тривалість навчання в школі, рівень доходів жінок і представленість жінок в органах управління.

За даними організації, в Україні в перший день народження помирають 860 дітей, за перший місяць життя – 2300 діток, а за п'ять років – 5300 дітей. Зразу після родів в Україні помирає 2200 матерів.

Ідеальним місцем для мам стала Фінляндія. Україна, з 76 місцем, поступається Словенії (14), Естонії (21), Ізраїлю (25), Білорусі (26), Польщі (28), Словаччина (35), Бахрейну (44), Гренаді (52), Кувейту (55), Тунісу (56), Лівії (57), Катару (58), Росії (59) та Алжиру (74).

Найгіршими країнами для материнства визнали Малі, Сьєрра-Леоне, Сомалі та Демократичну республіку Конго.

 

Джерело: ТСН
Розділи: Суспільство

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути