chrome firefox opera safari iexplorer

Оголошено переможців кінофестивалю «Молодість»

28 жовтня 2013 о 09:27

У Києві відбулося урочисте закриття 43-го міжнародного кінофестивалю «Молодість» та оголошення списку переможців.

Гран-прі 43 -го Київського міжнародного кінофестивалю «Молодість» і головний приз та сертифікат на суму 80 тис. гривень отримав студентський короткометражний фільм «Людська маса» (The Mass of Men) режисера Габріеля Гоше з Великобританії.

Переможцем міжнародного повнометражного конкурсу став фільм «Іло Іло» (Ilo Ilo) режисера з Сінгапуру Ентоні Чена. Він отримав сертифікат на суму 2,5 тис. дол. США.

Фільм «Господарі» режисерів Агустино Тоскано та Езекіля Радускі з Аргентини отримав спеціальну нагороду За художнє втілення відносин між слугами і господарями і продовження традицій Бюнюела та Лоузі. Фільм «Торі» танцює німецького режисера Катрін Геббе отримав спеціальний приз За найкращий акторський ансамбль.

Найкращим фільмом міжнародного короткометражного конкурсу визнана картина «Масляна лампа» режисера із Франції Гу Вея .

Спеціальні призи у цій категорії отримали: фільм «Ноа» Уолтера Вудмен та Патріка Седерберга з Канади — За художній мінімалізм під час розкриття драми віртуального спілкування; фільм «Свисток» Гжегожа Зарічного з Польщі — За тонке і поетичне зображення буднів.

Перше місце у студентському міжнародному конкурсі отримав фільм «Мати» Лукаша Осальского, режисера з Польщі.

Спеціальний приз журі За найкращу акторську гру (Вінсент Крюгер) отримав фільм «Сонечко» німецького режисера Барбарі Отта.

Найкращим фільмом національного конкурсу назвали «Повернення» Олександра Ратія . Приз — сертифікат на 2500 доларів США.

Спеціальний призи в національному конкурсі отримали три фільми.

«Дорога» Максима Ксенді За майстерність викликати емоцію; «З життя людей. Богема» Ганни Федоряченко — За гуманітарну іронію; «Помин» Ірини Цілик — За збереження традицій українського кінематографу.

Дипломи екуменічного журі отримали короткометражка «Помин» Ірини Цілик (Україна) та повнометражний фільм «Вага слонів» Деніела Джозефа Боргмана (Нова Зеландія , Данія, Швеція).

Спеціальні призи отримали повнометражні фільми «Золота клітка» Дієго Кемада-Дієса (Мексика, Іспанія) і «Хлопчики, Гійом, до столу!» режисера Гійома Гальєна (Франція, Бельгія).

Призу Дон Кіхот від журі кіноклубів удостоївся фільм «Сара хоче бігти» канадського режисера Хлої Робішо. Спеціальні призи журі — «Хлопчики, Гійом, до столу!» режисера Гійома Гальєна (Франція, Бельгія) та «Освенцим у моїй голові» Ассафа Махнеса з Ізраїлю.

Приз журі асоціації кінокритиків ФІПРЕССІ отримала стрічка «Іло Іло» Ентоні Чена з Сінгапуру.

Переможцем програми Сонячний зайчик став новий фільм польського режисера Малгожати Шумовської «В ім'я».

Спеціальний диплом конкурсу отримала стрічка «Ти будеш любити мене завтра?» Арвін Чена з Тайваню, а також фільм Анни-Маргарити Альбело із США «Хто боїться Вагіни Вульф»?

Переможцем програми «Молодість» — дітям став фільм «Ракета» Кіма Мордаунта (Австралія, Лаос, Таїланд).

Спеціальними дипломами нагородили: За найкращу історію — фільм «Клара і таємниця ведмедів» Тобіаса Інайхена зі Швейцарії; За найкраще режисерське рішення — українську стрічку «Іван Сила» Віктора Андрієнка.

Приз глядацьких симпатій отримав фільм «Хлопчики, Гійом, до столу!» режисера Гійома Гальєна (Франція, Бельгія).

Цього року на фестивалі було представлено близько 300 фільмів із більше, ніж 60 країн світу. В українському національному конкурсі брали участь 23 картини. За приз у повнометражному конкурсі змагалися 12 фільмів. Спеціальним гостем фестивалю став режисер Ульріх Зайдль.

6 травня

Інші дати
Народився Лев Каплан
(1899, м. Могилів-Подільський - 1972) - український художник, графік реалістичного напряму. Автор числених плакатів, ілюстрацій до книжок, карикатур.
"Художник - гармонізатор суспільства, його душа, так само, як і поет, духовний провідник, людина, котра об'єднує націю." (Лариса Дем'янишина)
Розгорнути
1686 — між Росією і Річчю Посполитою було підписано угоду, названу — «Вічним миром».
Сусідні держави в черговий раз між собою ділили українські землі. Підписана угода підтверджувала умови Андрусівського перемир'я 1667 р. Він закріпив за Росією Смоленськ з околицями, Лівобережну Україну з Києвом, Запоріжжя і Сіверську землю з Черніговом і Стародубом. "Вічний мир" 1686 р. насправді був початком анексії українських територій.
«Для всіх ти мертва і смішна, Для всіх ти бідна і нещасна, Моя Україно прекрасна, Пісень і волі сторона» (Олександр Олесь)
Розгорнути