chrome firefox opera safari iexplorer

Половина міст Львівщини не мають жодної книгарні

29 жовтня 2013 о 18:43

У багатьох населених пунктах Львівщини немає жодної книгарні. Серед міст України Львів посідає третє місце з кінця за книгорозповсюдженням.

Про це сьогодні, 28 жовтня, повідомив на прес-конференції директор Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів Львівщини Михайло Ватуляк, пише ZIK.

Так, він зазначив, що останнім часом збільшення кількості книгарень спостерігається у Кіровоградській, Миколаївській, Житомирській і Київській областях. Проте у Криму, Херсоні, Львові та Хмельницькому кількість книжкових магазинів зменшилась.

Михайло Ватуляк повідомив: «У нас Буськ, Дрогобич, Жидачів, Перемишляни взагалі не мають жодної книгарні. Але водночас у Турці, напевно, одна з найкращих книгарень районних центрів Львівщини.

На жаль, сьогодні половина районів Львівської області не має книгарень, а деякі – навіть газетного кіоску».

Крім того, він наголошує: «Львів – це єдине місто в Україні, де комунальні приміщення, у яких представлена українська книжка, віддають в оренду за 1 грн на рік».

Директор Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів повідомив, що до нового року у Львові планують відкрити ще одну книгарню – ім. Маркіяна Шашкевича.

Також на прес-конференції голова бюджетної комісії Львівської обласної ради Ярослав Качмарик запевнив, що сьогодні облрада намагається сприяти книговиданню і нагадав, що на поточний рік передбачено 900 тис. грн для реалізації програми щодо поповнення бібліотечних фондів.

21 вересня

Інші дати
21 вересня відзначають:
  • День винахідника і раціоналізатора України.
  • День фармацевтичного працівника України.
  • День миру.
  • Міжнародний день миру.
Розгорнути
Народився Леонід Кисельов
(1946, м. Київ - 1968) - український поет, прозаїк, перекладач. Посмертні збірки: "Стихи. Вірші", "Последняя песня. Остання пісня", "Тільки двічі живемо".
Розгорнути
Народився Петро Ніщинський (Байда)
Український композитор, перекладач. автор музичної картини "Вечорниці" до драми Т. Шевченка "Назар Стодоля". Перекладав твори античних класиків ("Антігона" Софокла, "Одіссея" Гомера).
Закувала та сива зозуля Раннім ранком на зорі. Ой, заплакали хлопці-молодці, Гей, гей, там на чужині В неволі, в тюрмі... Вони плакали, гірко ридали, Свою долю викликали: "Ой, повій, повій Та буйнесенький вітре, Та й понад море, Та винеси нас із кайданів, з неволі В чистеє поле, Та понеси на Вкраїну, Гей, гей, нас на Вкраїну... А на Вкраїні — там сонечко сяє, Козацтво гуляє, гуляє і нас виглядає, Нас виглядає!" По синьому морю Байдаки під вітром гуляють, Братів, щоб рятувати, Запорожці чимдуж поспішають.
Розгорнути
1648 – Богдан Хмельницький розбив польську армію в битві під Пилявцями
Українська армія захопила всю ворожу артилерію (92 гармати) та величезний обоз з матеріальними цінностями. Загальна вартість трофеїв перевищувала 7 млн. злотих. В результаті Пилявської битви польську армію було розгромлено, повністю звільнено Волинь і Поділля, створились сприятливі умови для визволення всіх західноукраїнських земель.
Розгорнути