chrome firefox opera safari iexplorer

У Могилянці представили виставу «Бояриня»

04 жовтня 2013 о 10:29

Києво-Могилянський центр «Пасіка» та молодий колектив «Український театр» представили глядачу виставу «Бояриня» за однойменною п'єсою Лесі Українки. 

За годину часу глядач встиг поринути у цілий розділ історії України на тлі якого розгортались душевні баталії героїв.

Дія п'єси відбувається в час після Переяславської ради і смерті Богдана Хмельницького, коли Москва намагалась встановити в Україні своє панування. Головна героїня п'єси Оксана (Сухомлин Ганна), одружується зі Степаном (Граневський Микола) який після смерті батька переїздить в Москву і стає боярином. Життя на чужині дається Оксані дуже складно, вона не може прийняти не тільки чужі їй звичаї, для неї складно навіть вдягнутись в московський одяг. І якщо спочатку все для неї просто чуже, то з часом московське стає ворожим. Ворожим стає і Степан якого вона, однак, не може покинути. 

Актори намагались якомога повніше передати всю складність емоційного стану персонажів, хоча це було і не просто, адже майже кожному з них доводилось розриватись на дві частини.

Художнє рішення вистави умовно-побутове. Одяг сцену режисер виготовила з п'ятидесятиметрового банеру, який використовувався на мітингу проти прийняття мовного закону. Також Катерина Чепура намагалась розставити дрібні акценти костюмами, наприклад, коли брат Оксани Іван (Сілівейстров Роман) є майже точною копією свого батька. Чи повна протилежність Оксани, сестра Степана Ганна, повністю асимільована українка для якої рідна земля є не більше ніж згадка з дитинства.

Режисер також вводить у виставу нових персонажів, сучасних «гопників» які являють собою відлуння тих подій в сучасності, цим самим Катерина Чепура намагалась підкреслити наслідки подій 18 сторіччя.

Варто також відзначити музичне оформлення вистави(Композитор Леся Оникієнко). Цілком умовні обробки авторських пісень Лесі Українки які задають тривожну лінію вистави яка щомиті натягується як струна.

Нагадаємо: прем'єра вистави відбудеться 6 жовтня і йтиме з аншлагом і приставними стільцями адже квитки на неї давно розібрані.

Джерело: litgazeta.com.ua
Розділи: Новини культури

6 травня

Інші дати
Народився Лев Каплан
(1899, м. Могилів-Подільський - 1972) - український художник, графік реалістичного напряму. Автор числених плакатів, ілюстрацій до книжок, карикатур.
"Художник - гармонізатор суспільства, його душа, так само, як і поет, духовний провідник, людина, котра об'єднує націю." (Лариса Дем'янишина)
Розгорнути
1686 — між Росією і Річчю Посполитою було підписано угоду, названу — «Вічним миром».
Сусідні держави в черговий раз між собою ділили українські землі. Підписана угода підтверджувала умови Андрусівського перемир'я 1667 р. Він закріпив за Росією Смоленськ з околицями, Лівобережну Україну з Києвом, Запоріжжя і Сіверську землю з Черніговом і Стародубом. "Вічний мир" 1686 р. насправді був початком анексії українських територій.
«Для всіх ти мертва і смішна, Для всіх ти бідна і нещасна, Моя Україно прекрасна, Пісень і волі сторона» (Олександр Олесь)
Розгорнути