chrome firefox opera safari iexplorer

Російський ПЕН-центр — українцям: Свобода і гідність варті того, щоб за них боротися

05 грудня 2013 о 15:50

Російські письменники, члени Російського ПЕН- центру, звернулися до українських літераторів і журналістів, зі словами підтримки та співпереживання. З їхніх слів, вони з тривогою та надією слідкують за останніми подіями в Україні і наголошують: свобода і гідність варті того, щоб за них поборотися.

Про це йдеться у зверненні Російського ПЕН-центру до українських колег, яке опубліковував на своєму блозі поет, літературний критик, публіцист Лев Рубінштейн.

«Ми, російські письменники, члени Російського ПЕН- центру, звертаємося до наших колег, українських літераторів і журналістів, зі словами підтримки і співпереживання. Ми з хвилюванням, тривогою і надією стежимо за останніми подіями у вашій країні і насамперед – на вулицях вашої столиці, ваших великих і малих міст», – йдеться у зверненні.

Російські письменники зауважують: інформація, що надходить звідти, суперечлива і не завжди однозначно зрозуміла. Але зрозуміло головне, наголошують автори звернення, -народ України, найактивніша його частина «недвозначно обирає цивілізований, сучасний шлях свого розвитку, рішуче відмежовуючись від різних форм тоталітарного мракобісного реваншу, одним з наочних зразків якого, на жаль, є нинішня російська влада».

«Загальний пафос вашого опору не може не поділятися нами, людьми творчих професій, для кого свобода і особиста гідність – не тільки неодмінні умови соціального чи приватного життя, а й основна рушійна сила будь-якої творчої роботи, – сказано у зверненні. – Ми не станемо приховувати деякої тривоги, пов’язаної з помітною активізацією у вашому суспільному житті не тільки цивілізованих, але й дрімучо-націоналістичних сил різного забарвлення, включаючи коричневу. Цілком можливо, що, перебуваючи на відстані, ми і перебільшуємо їх небезпеку, але і промовчати про цю нашу тривогу було б нечесно. Дуже сподіваємося на те, що здорових сил у вашому суспільстві набагато більше».

Свобода і гідність варті того, щоб за них поборотися, підкреслюють російські письменники.

«І ви це робите. І ми хочемо, щоб ви знали, що ви не одні. Ми з вами сьогодні.

За вашу і нашу свободу», – резюмується у зверненні.

Джерело: zik.ua
Розділи: Новини культури

6 жовтня

Інші дати
1975 – «Динамо Київ» стала володарем Суперкубка УЄФА
Перемога здобута під керівництвом Валерія Лобановського (6 січня 1939, м.Київ - 2002) — видатного радянського та українського футболіста і тренера.
Розгорнути
Народилася Олена Курило
(1890, м. Слонім, нині - Білорусь – 1946) - український мовознавець, педагог. В 1918 році створила підручник української граматики для дітей, що більше десяти разів перевидавався. Працювала над розробкою української термінології.
Розгорнути
Народився Іван Кочерга
(1881, м. Носівка, Чернігівська область – 1952) – українського драматурга. Автор драматичних поем «Свіччине весілля» та «Пророк», романтичної драми «Ярослав Мудрий», філософської драми «Майстри часу».
Розгорнути