chrome firefox opera safari iexplorer

На обкладинці дитячої книжки з українськими віршами розмістили російський прапор

04 травня 2012 о 15:01

У видавництві «Махаон» вийшла дитяча книжка «Мої улюблені вірші» з намальованими російськими прапорами на обкладинці.

Про це повідомив Іван Лучук, один з авторів, чиї вірші увійшли до книжки. «Отримав як „авторські“ від видавництва „Махаон-Україна“ два примірники „Великої хрестоматії для читання в дитячому садку“, вже хотів було занести один примірник у садок, куди ходять мої діти, але... погляньте на перший шмуц. Як це пояснити?», — написав Іван Лучук у Facebook.

За словами автора, його обурило те, «що ілюстрації художників живцем перенесені з російського видання зовсім некритично, тому й ідуть українські діти в садочок (чи з садочка) з російськими триколорами, — це або задумана провокація, або відверта некомпетентність».

У видавництві «Махаон-Україна» повідомили, що це видання – перекладне, малюнки для нього зробили російські художники. «Це перекладне видання, яке відмальоване російськими художниками. Ми готуємо тільки текстові плівки», — сказав Володимир Герман, заступник головного редактора видавництва «Махаон».

Він не зміг пояснити, чому книжка є перекладною, якщо у ній є вірші українських авторів і наскільки важко технологічно замінити прапор на палітурці і порадив звернутись безпосередньо до керівництва видавництва.

 

Джерело: ТСН
Розділи: Суспільство

24 жовтня

Інші дати
24 жовтня святкують:
  • День Організації Об’єднаних Націй (День ООН).
  • Всесвітній день інформації про розвиток.
Розгорнути
Народився Микола Біляшівський
(1867, м. Умань – 1926) – український археолог, етнограф, мистецтвознавець, музейний діяч. Один із засновників та дійсний член Української Академії Наук. В 1902-1923 роках - організатор і директор Київського міського художньо-промислового і наукового музею (тепер Національний художній музей України).
Розгорнути
День пам’яті Лук’яна Кобилиці
(1812, смт. Путила, Чернівецька область – 1851) – український громадсько-політичний діяч, керівник селянських повстань 40-х років 19 ст. на Путильщині (Буковині). Очолив виступи селян 22 громад, які рішуче відмовлялися відробляти панщину, самочинно переобрали сільську старшину, висунули вимоги відкриття українських шкіл, вільного користування лісами і пасовиськами. Як депутат австрійського парламенту виступив за надання політичної автономії Буковині і приєднання її до Галичини, вимагав скасування кріпацтва і передачу селянам землі без викупу.
Розгорнути