chrome firefox opera safari iexplorer

Держава не підтримала створення інституту книжки

02 грудня 2011 о 00:24

Міністерство економіки відхилило проект програми розвитку книговидання в Україні і популяризації читання. Про це повідомив президент Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів Олександр Афонін, повідомляє Gazeta.ua.

«Проект ми підготували спільно з комітетом телебачення і радіомовлення України, — каже Олександр Афонін. — Міністерство відхилило проект під приводом, що ця програма сьогодні не потрібна».

«Ми запропонували створити в Україні інститут книжки, який би сприяв просуванню наших авторів у світі. Такі інституції існують майже в усіх державах світу. Вони фінансують переклади своєї літератури і видання її за кордоном. Прикладом може бути активність німецького Гете-інституту чи польського Інституту книжки», — зауважив він.

За словами Афоніна, сьогодні просуванням українських авторів займається 20 чоловік з комітету телебачення і радіомовлення.

«У Франції інститут книжки нараховує 1 500 спеціалістів і величезний державний бюджет», — зауважив він.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути