chrome firefox opera safari iexplorer

Українці стають у черги, щоб записатися у ВО «Майдан»

27 грудня 2013 о 10:20

Київ – Всеукраїнське об'єднання «Майдан» розпочало реєстрацію індивідуальних членів. Кожен охочий може написати заяву й тут же на місці отримати членський квиток в наметі на майдані Незалежності. Рада ВО «Майдан» переконує, що це лише один із перших кроків до створення масового народного руху. Попереду – формування регіональних відділень та вибори керівних органів на всіх рівнях.

Текст заяви на вступ до Всеукраїнського об’єднання «Майдан» містить, окрім граф, де потрібно вказати ім’я, прізвище, адресу проживання й контакти, таку фразу: «Цілі об’єднання визнаю та підтримую», щоправда, які саме цілі не уточнюється.

Представник Всеукраїнського об’єднання «Майдан» Василь Іванченко чергує на вході до намету, де відбувається реєстрація індивідуальних членів напроти Будинку профспілок на майдані Незалежності. Тримає у руках стос реєстраційних заяв. Каже, що за один неповний день роботи через намет пройшло близько семи тисяч людей. Частина з них одразу їх заповнює і отримує номерні членські квитки, а частина бере їх з собою для себе та для родичів, друзів і обіцяє повернутися. 

«Ми працюємо щодня з 10 години ранку. Членські квитки видаються одразу при здачі заяви. Вони номерні», – пояснює активіст.

«Без серйозної організації ми не доб’ємося змін» – перші члени ВО «Майдан»

На майдані Незалежності працює одразу кілька наметів, де можна зареєструватися. Радіо Свобода поцікавилося в людей, які вишукувалися в чергах до них, чому вони вирішили стати членами «Майдану».

Науковець з Києва Ігор каже, що, переконаний, створення такої організації якраз на часі.

«Боротьба буде важкою, напевно, тривалою. Без організації це буде важко. Одна справа акція на Майдані, хай вона буде, але, думаю, що без серйозної організації ми нічого не зможемо змінити», – переконаний пан Ігор.

Він додає, що добре було б забезпечити можливість реєстрації індивідуальних членів через Інтернет. Тоді можна буде сподіватися більшої активності від людей інтелектуальної праці, які просиджують багато часу за комп’ютером.

Інші люди в цій черзі наголошують, що в ідеї цього всеукраїнського об’єднання їх приваблює його незалежність від волі окремої партії чи людини.

Так, пан Ігор зі Стрия Львівської області говорить, що йому імпонує саме колегіальність об’єднання.

«Насамперед це громадська організація, де рішення ухвалюються колегіально. Це не є рішення однієї людини чи однієї партії, однієї політичної сили», – наголошує чоловік.

Андрій з Кривого Рогу працює контролером, приїхав на майдан Незалежності, щоб саме записатися до ВО «Майдан». На запитання про те, яке значення має створення такої організації і навіщо робити членство в ній іменним, відповідає:

«Це вже буде правомірна організація, за нею будуть стояти багато людей. Можна буде висувати вимоги», – вважає він.

Перед Андрієм у черзі стоїть жінка. Вона працює лікарем, мешкає під Києвом неподалік від «Межигір’я». Розповідає, що часто вранці, коли чекає на транспорт на зупинці, правоохоронці зганяють її «у поле», коли повз проїжджає президентський кортеж.

Наразі ВО «Майдан» не має статуту. Відповідно, постає питання, наскільки доречно починати реєстрацію індивідуальних членів організації на етапі, коли не вирішені всі юридичні питання щодо її легалізації. 

Попереду створення регіональних осередків та вибори керівних органів

Голова правління Центру політико-правових реформ, член ради ВО «Майдан» Ігор Коліушко пояснив Радіо Свобода, що якщо легалізація об’єднання відбувається через повідомлення, а не створення юридичної особи, то брак статуту не є перешкодою для початку реєстрації членів. Крім того, він запевняє, що наразі статут узгоджується й незабаром буде затверджений.

Ігор Коліушко також наголошує, що початок фіксації членства в організації – це лише один із перших кроків до її оформлення. Далі мають бути сформовані регіональні об’єднання й проведені вибори до керівних органів.

«Буде проведена кампанія знизу-вгору звітно-виборчих зборів. Будуть сформовані вже шляхом виборів керівні органи. І таким чином завершиться процес утворення всеукраїнського об’єднання, яке повинно координувати та згуртовувати і політичні партії, і громадські організації, й індивідуальних членів», – пояснює член ради ВО «Майдан».

Водночас, політолог Володимир Фесенко говорить про те, що бюрократизація та спроби вирішувати все в кулуарах, а не за участі рядових членів – найбільші виклики, що стоять перед новопосталою організацією.

«Якщо будуть робити надмірний акцент саме на бюрократичних моментах, це може девальвувати саму ідею. Ще більша загроза – намагання вирішувати все в кулуарах», – вважає експерт.

За словами Ігоря Коліушка, вже навесні 2014-го ВО «Майдан» може набути конкретних організаційних контурів, а ось прогнозувати його чисельність ще рано. Вона залежатиме від українців.

Також у четвер, 26 грудня, рада ВО «Майдан» ухвалила рішення відмовитися від інституту співголів і обрала п’ять з семи членів його президіуму . Ними стали Андрій Іллєнко, Сергій Соболєв, Валерій Пацкан, Руслана Лижичко та Єлизавета Щепитильникова. Про це повідомив член ради об’єднання Ігор Жданов.

Розділи: Суспільство

1 серпня

Інші дати
Іван Горовий
1921 – український скульптор. Роботи: скульптура «Мир» на станції метро «Дніпро»; обеліск на Савур-могилі; пам’ятник футболістам київського «Динамо» – учасникам «Матчу смерті».
Розгорнути
День пам'яті Івана Сірка (1605 (1610) – 1680)
Іван Сірко – легендарний кошовий отаман Запорозької Січі й усього Війська Запорозького Низового. Здобув перемогу в 65 битвах. Герой багатьох українських пісень і казок. Після своєї смерті вважався характерником.
«Чи то вихор в чистім полі Порох-куряву здіймає, Чи Сірко – козак славетний З запорожцями гуляє?» (Українська народна пісня)
Розгорнути
Народився Олександр Копиленко
1900, м. Красноград, нині  Харківська область - 1958) - український письменник, педагог, критик. Автор книжок «Кара-Круча», «Буйний хміль», «Іменем українського народу», «Дуже добре», «Десятикласники».
Розгорнути