chrome firefox opera safari iexplorer

Рада спростила процедуру позбавлення недоторканності народних депутатів

16 січня 2014 о 12:36

Верховна Рада України підтримала законопроект про спрощення процедури позбавлення народних депутатів недоторканності.

Як передає кореспондент «Коментарів», відповідне рішення було ухвалене на сьогоднішньому засіданні парламенту.

За документ № 3883 проголосували 235 парламентаріїв. Підрахунок голосів вівся підняттям рук. Автором законопроекту є народний депутат від Партії регіонів Володимир Олійник.

Водночас народний депутат від фракції «Батьківщина» Валерій Головко на своїй сторінці у Facebook повідомив, що цим документом «Партія регіонів знайшла спосіб, як розвернути хвилю репресій проти депутатів-опозиціонерів». «Рецепт дуже простий і, як завжди, цинічний – позбавляти депутатської недоторканності за спрощеною процедурою», – написав він.

За його словами, принциповими положеннями цього законопроекту є:

1) Скорочуються терміни розгляду ВР питання про позбавлення народного депутата недоторканності і притягнення його до кримінальної відповідальності;

2) Факти, пов’язані з притягненням до кримінальної відповідальності, затриманням або арештом народного депутата України досліджуються безпосередньо на пленарному засіданні ВРУ, без попереднього висновку комітету, до предмета відання якого входять питання депутатської етики;

3) Розгляд питання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання чи арешт відбувається без пояснень народного депутата або за його відсутності, що фактично позбавляє його можливості встановити справедливість.

Як повідомляли «Коментарі», сьогодні у зв’язку з блокуванням трибуни Верховної Ради було ухвалено рішення відмовитися від електронної системи голосування і голосувати підняттям рук.

Таким чином був ухвалений держбюжет 2014 року.

Розділи: Суспільство

6 червня

Інші дати
Вознесіння Господнє (у християн східного обряду)
Свято Вознесіння Господнього належить до числа дванадцяти найбільших свят у церковному році і безпосередньо пов'язане із святом Воскресіння Ісуса Христа. Відзначається воно на сороковий день після Великодня.
Розгорнути
Євген Вульф
1885 – український та російський учений-ботанік, біогеограф, флорист. Автор гербарію кримської флори, організатор Ботанічного музею, склав першу ботаніко-географічну карту цього регіону
Розгорнути
Народився Михайло Микиша
(1885, м.Миргород, Полтавська область - 1971) – український оперний та камерний співак, педагог.
 
Розгорнути
Народився Осип Дерибас (Дон Хосе де Рибас)
(1749, м. Неаполь, Італія  - 1800) – російський адмірал іспанського походження, засновник одеського порту та м. Одеси.
 
Розгорнути
Народився Ігор Сікорський
(1889, м. Київ — 1972) – український інженер, авіаконструктор, один з піонерів авіа будівництва, «батько» світового вертольотобудування. Створив літаки «Гранд», «Русский витязь», «Илья Муромец», які поклали початок багатомоторній авіації. На літаках Сікорського були вперше здійснені рейси через Атлантичний та Тихий океани.
«Сікорський – людина, яка втілила мрію Леонардо да Вінчі» (Михайло Згуровський)
Розгорнути
1768 – Максим Залізняк та Іван Ґонта підняли повстання гайдамаків проти поляків (початок Коліївщини)
Колії́вщина — селянсько-козацьке повстання на Правобережній Україні у 1768 році проти кріпосницького, релігійного та національного гніту шляхетської Польщі. Очолив це повстання виходець із запорозької бідноти Максим Залізняк, а його найближчим сподвижником став Іван Гонта. Коліївщина стала найвищим етапом гайдамацького руху.
Сини мої, гайдамаки! Свiт широкий, воля, - Iдiть, сини, погуляйте, Пошукайте долi. Сини мої невеликi, Нерозумнi дiти, Хто вас щиро без матерi Привiтає в свiтi? Сини мої! орли мої! Летiть в Україну, - Хоч i лихо зустрiнеться, Так не на чужинi. (Тарас Шевченко)
Розгорнути