chrome firefox opera safari iexplorer

Більшість «диктаторських» законів досі діє?

05 лютого 2014 о 10:51

Більшість норм скандальних законів від 16 січня, що обмежують громадянські свободи, продовжують діяти і після рішення парламенту про їх скасування.

Про це свідчить база законодавства Верховної Ради, пише Коммерсант.

2 лютого набув чинності закон N732 -VII, прийнятий 28 січня, який оголошує недійсними дев'ять законів від 16 січня, включаючи «диктаторський» закон N721 -VII, який вводить численні обмеження прав і свобод, криміналізує ряд дій, пов'язаних з проведенням акцій протесту.

Офіційна база законодавства, розміщена на сайті парламенту, не свідчить про те, що такі норми дійсно були скасовані — всі положення скандального закону залишаються діючими.

Наприклад, у ст. 122 Кодексу про адміністративні правопорушення (КпАП ) як і раніше є параграф про штраф і вилучення транспортного засобу за рух колоною чисельністю більше п'яти автомобілів.

Примітка до цієї статті свідчить, що апарат Ради прийняв до уваги припинення дії закону N721, але залишає новий параграф в КпАП.

Також в Кримінальному кодексі залишилася норма про наклеп.

Колишній заступник міністра юстиції (2005—2006 роки ) Дмитро Котляр пояснив, що причиною стала системна помилка в тілі закону N723, допущена депутатами. Закони, прийняті 16 січня, були документами однократної дії — ними вносилися зміни до інших законодавчих актів. 2 лютого, коли набув чинності закон N723 -VII, більшість законів від 16 січня вже були виконані.

За словами Котляра, у Ради було кілька коректних варіантів дій для скасування норм від 16 січня.

Поки неясно, чи має намір влада використовувати помилку депутатів і застосовувати скандальні норми.

Джерело, ознайомлене із ситуацією в Мін'юсті, стверджує, що на сьогодні в міністерстві схиляються до визнання спірних норм недійсними. Проте офіційна позиція Мін'юсту, Адміністрації Президента і Верховного Суду з цього питання поки не оприлюднена.

20 квітня

Інші дати
Павло Луспекаєв
1927 –  кіноактор. Знімався в фільмах: роль Верещагіна («Біле сонце пустелі»), «Республіка ШКІД», «Піднята цілина», «Вся королівська рать».
Розгорнути
Ґео (Юрій) Шкурупій 
1903 – український прозаїк, поет, представник напрямку панфутуризм; редактор, кіносценарист.
Розгорнути
 Володимир Шульгін 
1894 – студентський діяч, син Якова Шульгіна, організатор і керівник Української Студентської Громади в Києві. Загинув у бою під Крутами.
Розгорнути