chrome firefox opera safari iexplorer

Музей Івана Гончара започатковує цикл семінарів з українського народного вбрання

22 травня 2014 о 09:31

29 травня 2014 р. з 16:00 до 18:00 в Національному центрі народної культури «Музей Івана Гончара» відбудеться Лекція-презентація циклу семінарів з українського народного вбрання.

Так склалося, що Музей Івана Гончара, завдяки виставковій діяльності та різноманітним заходам з обрядодіями, постійно демонструє народний одяг та всіляко заохочує відвідувачів приходити на свята відповідно вбраними. За останні роки в музеї пройшов цілий ряд виставок, майстер-класів та лекцій-показів автентичної народної ноші, а також різних реконструкцій. Тому на численні прохання відвідувачів, друзів та симпатиків музею, знавців, любителів народного одягу, вирішено започаткувати серію семінарів з історії, теорії та практики українського костюма. 

Починаючи з вересня 2014 року щомісяця буде проводитись один семінар, присвячений народному селянському чи міському вбранню того чи іншого історико-етнографічного регіону України. Планується, що кожен семінар буде ретельно готуватися творчим колективом, зібраним з працівників Музею Івана Гончара та дизайнерів-реконструкторів, студентів і викладачів установ, які готують фахівців з моделювання костюма.

Кожен семінар орієнтовно триватиме 3 години, які будуть поділені на три частини. Першою буде йти лекція-показ з демонстрацією автентичного вбрання з фондів музею та приватних збірок на людях та манекенах з розглядом деталей вишивки, ткання, кроїв та аксесуарів на великому екрані (PowerPointPresentation). Друга година семінару буде присвячена практичній частині (майстер-клас) — крою, колористиці, матеріалам окремих компонентів комплексу вбрання (від 1-ї до 3-х одиниць). Також буде продемонстрована реконструкція вбрання на моделях. Третя година семінару – майстер-клас з вишивки (плетіння, ткання, виготовлення аксесуарів).

До кожного семінару творчим колективом буде готуватись диск, на якому буде поміщена вся інформація, база даних з вбрання певного регіону – ілюстративний матеріал, схеми кроїв, схеми вишивання, плетіння тощо. Цей диск зможуть придбати всі учасники семінару, а також всі охочі, хто не зможе потрапити на його проведення.

У травні та червні будуть проведені вступні семінари-презентації. 29 травня семінар буде присвячено розмаїттю костюма за історико-етнографічним районуванням України (лекція-показ на основі фондової збірки Музею Івана Гончара). 19 червня семінар загострить увагу на реконструкції народної ноші, проблемах та перспективах у цьому напрямку. Свої досягнення у цій сфері продемонструють художники-дизайнери вбрання разом зі студентами з Київського національного університету технологій і дизайну, Інституту декоративно-прикладного мистецтва імені Михайла Бойчука, окремі дизайнери-модельєри.

Проводиться попередній запис на семінари, а також запис на придбання дисків з матеріалами по семінарах: 093 1303751, Інна Бражник

Джерело: prostir.museum
Розділи: Новини культури

18 серпня

Інші дати
Василь Бородай 
1917–український скульптор, майстер станкової і монументальної скульптури. Лауреат багатьох премій. Роботи: меморіальний комплекс «Український державний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941–1945 рр.», пам’ятник Лесі Українці в Маріїнському парку (Київ), пам’ятник Т. Шевченку (Нью-Йорк, США) та ін.
Розгорнути
Народився Олександр Кониський
(1836, с.Переходівка, Чернігівська область – 1900) - український перекладач, письменник, видавець, педагог, громадський діяч. Автор слів пісні «Молитва за Україну».
Боже великий, єдиний, Нам Україну храни, Волі і світу промінням Ти її осіни (Олександр Кониський)
Розгорнути