chrome firefox opera safari iexplorer

Картина McDonald’s Зінаїди Ліхачової — в Національному центрі народної культури «Музей Івана Гончара»

21 листопада 2012 о 15:07

З 22 листопада до «Дня Свободи» в Національному центрі народної культури «Музей Івана Гончара» буде експонуватися картина художника Зінаїди Ліхачової «McDonald’s»:

«Для українців корова споконвіку була священною твариною, яка дає молоко, а отже, дарує життя. Корова втілювала достаток, чистоту і сприймалася як велика мати, від якої залежить життя цілої родини. Проте з часом корова стала жертвою новітнього консьюмеризму. У споживацькому суспільстві, одним із символів якого є McDonald’s, девальвували одвічні цінності. Сьогодні корова — це насамперед сировина для гамбургерів, ковбас і стейків. Її високе життєдайне значення знецінилося, звелося до продукту споживання і насичення.

Традиційна українська кольористика в картині «McDonald’s» набуває іншого виміру. Червоне — це вже не символ любові, а кривавий орнамент, яка асоціюється з убивством, нищенням живої істоти задля задоволення примітивних людських потреб. Скривавлений чек із фастфуда символізує духовне збіднення, убогість консьюмеристського суспільства».

* Цілком закономірно, що «символічний чек» був отриманий в McDonald's.

Зінаїда Ліхачова, художник

Розділи: Думка читачів

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути