chrome firefox opera safari iexplorer

Картина McDonald’s Зінаїди Ліхачової — в Національному центрі народної культури «Музей Івана Гончара»

21 листопада 2012 о 15:07

З 22 листопада до «Дня Свободи» в Національному центрі народної культури «Музей Івана Гончара» буде експонуватися картина художника Зінаїди Ліхачової «McDonald’s»:

«Для українців корова споконвіку була священною твариною, яка дає молоко, а отже, дарує життя. Корова втілювала достаток, чистоту і сприймалася як велика мати, від якої залежить життя цілої родини. Проте з часом корова стала жертвою новітнього консьюмеризму. У споживацькому суспільстві, одним із символів якого є McDonald’s, девальвували одвічні цінності. Сьогодні корова — це насамперед сировина для гамбургерів, ковбас і стейків. Її високе життєдайне значення знецінилося, звелося до продукту споживання і насичення.

Традиційна українська кольористика в картині «McDonald’s» набуває іншого виміру. Червоне — це вже не символ любові, а кривавий орнамент, яка асоціюється з убивством, нищенням живої істоти задля задоволення примітивних людських потреб. Скривавлений чек із фастфуда символізує духовне збіднення, убогість консьюмеристського суспільства».

* Цілком закономірно, що «символічний чек» був отриманий в McDonald's.

Зінаїда Ліхачова, художник

Розділи: Думка читачів

27 квітня

Інші дати
Народився Олександр Беретті
(1816, м.Петербург, Росія – 1895) – український та російський архітектор, син Вікентія Беретті. Участник проектування Володимирського собору в Києві. За проектами Олександра Беретті збудовано 23 будівлі в ряді міст України. За проектами його батька Вікентія Беретті (14.06.1781 – 1842) в Києві збудовані будівлі Київського університету, обсерваторії і інституту благородних дівиць (нині Жовтневий палац).
Зелена піна лісу молодого Дрімотно плеще, як на морі шум. Блакитні тіні впали на дорогу, Заворожили мудрі бджоли ум. Стоять дуби замислено і строго. Тут — перейшовши молодий самум — Собі поставлю келію убогу, Щільник пахучий для останніх дум. (Максим Рильський)
Розгорнути