chrome firefox opera safari iexplorer

Комітет свободи слова – за призупинення акредитації деяких російських журналістів

20 червня 2014 о 15:58

19 червня Комітет з питань свободи слова та інформації Верховної Ради України розглянув проект постанови № 4109а «Про тимчасове призупинення акредитації журналістів та технічних працівників деяких засобів масової інформації Російської Федерації при органах влади» і рекомендував парламенту за результатами розгляду у першому читанні прийняти його за основу і в цілому.

Про це йдеться у повідомленні секретаріату комітету.

Нагадаємо, автори проекту народні депутати Олександр Мирний, Ігор Мірошниченко та Руслан Кошулинський пропонують тимчасово призупинити акредитацію журналістів та технічних представників деяких телеканалів Російської Федерації, які ведуть інформаційну війну проти України.

Народні депутати вважають, що суттєвим для інформаційної політики будь-якої держави є дотримання балансу інтересів особистості, суспільства і держави. «Держава повинна забезпечувати відкритість та інформованість суспільства про діяльність її органів і суспільних інститутів в інформаційній сфері. Зважаючи на теперішню політичну ситуацію в державі, деякі засоби масової інформації, які створені в державах, що не підписали Європейську конвенцію про транскордонне телебачення, необ’єктивно висвітлюють факти та події, а фактично ведуть інформаційну війну проти України та українського народу у повних її проявах», – кажуть автори проекту постанови.

Нагадаємо, 12 червня російські телеканали оскаржили в Київському апеляційному адміністративному суді рішення Окружного адміністративного суду Києва призупинити судові слухання у справі про заборону мовлення на території України чотирьох російських телеканалів у зв’язку з призначенням судової експертизи.

18 березня Національна рада відповідно до рішення Ради національної безпеки і оборони України від 1 березня «Про невідкладні заходи щодо забезпечення національної безпеки, суверенітету і територіальної цілісності України» звернулася в Окружний адміністративний суд міста Києва з позовом до ТОВ «Торсат» (дистрибутор російських каналів, входить медіагрупи «Інтер») про визнання такими, що не відповідають законам України та Європейської конвенції про транскордонне телебачення, іноземних каналів – «Первый канал. Всемирная сеть», «РТР-Планета», «Россия-24», «НТВ-Мир». Також регуляторний орган висловив прохання до суду ухвалити рішення про тимчасову заборону ретрансляції зазначених програм у багатоканальних мережах на території України.

23 березня регуляторний орган подав доповнення до позову за підписом чотирьох членів Національної ради (Володимир Манжосова, Лариси Мудрак, Миколи Фартушного і Любові Бакаленко), у якому містилася розширене обґрунтування позову, а також нові позовні вимоги про припинення ретрансляції чотирьох російських каналів.

25 березня Окружний адміністративний суду міста Києва виніс ухвалу щодо тимчасового – на час розгляду справи – припинення трансляції зазначених російських каналів. З цього дня провайдери програмної послуги були зобов’язані вимкнути відповідні програми.

27 березня відбулося перше засідання суду. На ньому розглядалося процесуальне питання стосовно залучення до участі у справі як третіх осіб представників чотирьох російських каналів. Як третю особу за власною заявою було залучено товариство «Об’єднання російських телеканалів». Також суд постановив надіслати запит до Генеральної прокуратури України та Служби безпеки України для з’ясування факту отримання ними звернення від Ради національної безпеки і оборони України щодо забезпечення національної безпеки, суверенітету і територіальної цілісності України.

На наступному засіданні, що відбулося 15 квітня, Національна рада подала на розгляд суду понад 40 сторінок цитат – витягів із програм, в яких, за узагальненнями фахівців регулятора, містилися заклики до національної ворожнечі, порушення територіальної цілісності України, перекручення наявної інформації, маніпуляції свідомістю громадян. Подана доказова база мала пройти відповідну експертизу.

29 квітня на третьому засіданні Окружного адміністративного суду м. Києва тривав розгляд клопотань сторін. Національна рада подала ще одне клопотання, в якому регулятор просив призначити комплексну психологічно-лінгвістичну експертизу висловлювань, які в березні цього року звучали в ефірі російських телеканалів. З позиції конституційного органу це мало ще раз підтвердити, що в ефірі перелічених іноземних мовників поширювалася інформація, спрямована на порушення суверенітету незалежної держави і шкодила національній безпеці України.

6 травня Окружний адміністративний суд м. Києва призначив комісійну та комплексну судову психологічну та авторознавчу (лінгвістичну) експертизу поданих Національною радою матеріалів. Суд зупинив провадження у справі до закінчення проведення експертизи.

14 і 15 травня Київський апеляційний адміністративний суд залишив у силі ухвали Окружного адміністративного суду міста Києва, що були оскаржені російськими каналами, щодо тимчасової заборони ретрансляції на території України чотирьох російських каналів «Первый канал. Всемирная сеть», «РТР-Планета», «Россия-24», «НТВ-Мир», повідомляє «Телекритика».

Джерело: Zik.ua
Розділи: Суспільство

16 квітня

Інші дати
Феодосій Федченко
1911 –  український метролог, фізик-експериментатор. Створив найточніший маятниковий годинник – астрономічний годинник Федченка (АГФ), яким оснащено більшість обсерваторій, станцій метро і телецентрів країн колишнього СРСР.
Розгорнути
Народився Борис Возницький
(1926, с. Ульбарів Рівненської обл. - 2012) - український мистецтвознавець, академік Української академії мистецтв, Герой України, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка, заслужений працівник культури України та Польщі, президент Українського національного комітету Міжнародної ради музеїв (ІСОМ), доктор honoris causa.
Розгорнути
Народилася Христина Алчевська (Журавльова)
(1841, м.Борзна Чернігівська область – 1920) - український педагог, організатор народної освіти, популяризатор української мови, народної пісні, творчості Тараса Шевченка. У своїй садибі у Харкові у 1899 році встановила перший у світі пам»ятник Тарасу Шевченку.
«Людина, яка в час масової безграмотності, працю задля просвіти народу зробила девізом свого життя і залишилася вірною тому девізові”. (Микола Сумцов про Христину Алчевську)
Розгорнути