chrome firefox opera safari iexplorer

ТОП-17 найбільш незвичних книгарень світу

15 червня 2014 о 15:28
img

фото:Flickr

Навіть інтер'єр книжкових крамниць, який зазвичай складається з великої кількості полиць, можна зробити оригінальним

Підбірку найбільш незвичних місць, де продають книжки, опублікував ресурсВuzzfeed, повідомляє Еспресо.TV.

«City Lights», Сан-Франциско, США


Фото: Flickr: mlehmann

Книгарню заснував поет Лоуренс Ферлінгетті, тому другий поверх будівлі являє собою своєрідний «простір для поезії». Стільці у приміщенні розташовані так, що покупці можуть насолодитися природнім світлом. Завдяки такій атмосфері клієнти не поспішають у виборі книжок.


Фото: en.wikipedia.org

 

«Word on the Water», Лондон, Велика Британія


Фото: pith.tumblr.com

Ця книжкова крамниця розташована на баржі. Клієнти можуть присісти на борт судна, обираючи книжки чи спілкуючись із котами власника. А за поетичними та музичними вечорами, які відбуваються на даху баржі, зручно спостерігати і з берега.


Фото: outandaboutinthecity.com

«Polare», Маастріхт, Нідерланди


Фото: Flickr: 22746515@N02

Погортати книжки у 700-річній церкві можна лише у цьому нідерландському місті. Готичний собор оздобили сучасними меблями, але це не зіпсувало інтер'єр.


Фото: Flickr: crossroadsmaastricht

 

«Livraria Cultura», Сан-Паулу, Бразилія


Фото: poltronaskastrup.com.br

Найбільша книжкова крамниця Бразилії. У ній є ігровий майданчик для дітей, величезні статуї драконів, на яких вони можуть грати, місце для відпочинку і, звичайно, чотири поверхи із полицями, заповненими книжками.


Фото: ssaporestefanodiaz.blogspot.com

 

«Libreria Acqua Alta», Венеція, Італія


Фото: blog.artviva.com

Туристи вважають цю крамницю одним з найцікавіших місць Венеції. У невеличкому приміщенні книги лежать не лише на полицях, а у гондолі та ваннах.

До того ж, під час читання легко можна опустити ноги у воду одного з каналів.


Фото: Flickr: 31218767@N08

 

«Librería El Ateneo», Буенос-Айрес, Аргентина


Фото: Flickr: furlin

Книгарня знаходиться у приміщенні колишнього театру, тому інтер'єр наповнений цікавими архітектурними деталями, такими як італійські фрески на стелях, червоні штори та декоративні скульптури. Окрім того, на фоні тут грає жива музика.


Фото: Flickr: alexpoulsen

 

«Cook & Book», Брюссель, Бельгія


Фото: cookandbook.be

Заклад є одночасно і книгарнею, і кафе. Кожна з дев'яти його кінмат відрізняється від інших тематикою книжок і має свій унікальний дизайн. Наприклад, англійська кімната виглядає як паб.


Фото: cookandbook.be

 

«Brattle Book Shop». Бостон, США


Фото: Flickr: robef

Книгарню відкрили у далекому 1825 році, і сьогодні це найбільша країна книжкового антикваріату в Сполучених Штатах. Самі книжки розміщують на не менш унікальних спеціальних полицях.


Фото: Flickr: cjbprime

 

«Livraria Lello», Порту, Португалія


Фото: Flickr: renej

Нічим не примітна ззовні будівля крамниці вражає своїм інтер'єром, оздобленим темним деревом. Це одна з найстаріших книгарень Португалії, яку часто включають до списків пам'яток, які необхідно відвідати туристам.


Фото: Flickr: renej

 

«Librairie Ptyx», Брюссель, Бельгія


Фото: librairie-ptyx.be

Навіть зовнішній вигляд книгарні дає зрозуміти, що вона є своєрідним пам'ятником літературі. Всередині, як і ззовні, стіни вкриті портретами та короткими біографіями відомих письменників.


Фото: librairie-ptyx.be

 

«The Last Bookstore», Лос-Анджелес, США


Фото: Flickr: omaromar

Величезнийц простір на колони створюють у приміщенні особливу атмосферу. На найвищому поверсі книгарні знаходиться окрема секція, де всі книжки продаються за один долар.


Фото: collegeavisual.tumblr.com

 

«Cafebrería El Péndulo», Мехіко, Мексика


Фото: Flickr: aquic

У книгарні дозволяється істи та пити, а з вулиці заклад більше нагадує звичайне кафе. У приміщенні також багато природнього світла та рослинності, що створює відчуття перебування зовсім не в книжковій крамниці.


Фото: plus.google.com

 

«Atlantis Books», Санторіні, Греція


Фото: atlantisbooks.org

Двері крамниці нагадують вхід до печери, що зумовлено архітектурою відомого курортного містечка. Книгарня часто стає місцем проведення кулінарних фестивалів, кінопоказів та, звичайно, афтограф-сесій письменників.


Фото: arhphoto.wordpress.com

 

«Powell’s Books», Портленд, США


Фото: Flickr: cronncc

Крамниця займає величезне приміщення, в якому раніше був автосалон. Тут можна довго гуляти між полиць із книжками, попиваючи каву з фірмового кафе.


Фото: Flickr: cfarivar

 

«Librairie Avant-Garde», Нанкін, Китай


Фото: panoramio.com

Ще одне автомобільне місце, перетворене на книжкове. Жовта смуга на підлозі нагадує відвідувачам, що раніше тут був гараж.


Фото: Flickr: scchiang

 

«Dickson Street Bookshop», Файєтвілль, США

Фото: Facebook: DicksonStreetBookshop

Крамниця спеціалізується на рідкісних книжках, але продає і свіжі видання. Тут можна знайти дійсно цінні екземпляри, навіть книжки у палітурках зі справжньої шкіри.


Фото: Hudson Photography hudsonphotos.com

 

«Books Actually», Сингапур


Фото: frappedandfraud.tumblr.com

Крамниця є химерним поєднанням класичного і сучасного як в інтер'єрі, так і в асортименті книжок. Тут часто проводяться літературні та мистецькі заходи. А ще, як у багатьох книгарнях світу, тут живе кіт.


Фото: booksactually.com

 

Джерело: Espreso.tv
Розділи: Суспільство

16 серпня

Інші дати
Антон Задонцев
1908 – український учений у галузі рослинництва. Директор Всесоюзного науково-дослідного інституту кукурудзи (м. Дніпропетровськ).
 
 
Розгорнути
Річниця Зборівської битви
1649 – відбулася Зборівська битва – переможна битва козацької армії, очолюваної Богданом Хмельницьким, з польським військом під командуванням короля Яна ІІ Казимира під Зборовом (тепер Тернопільська область). В результаті 18 серпня 1649 р. був укладений Зборівський договір, за умовами якого визнавалася самоврядність Війська Запорозького, Гетьманщини; на землях Війська Запорозького влада належала гетьману, чисельність козаків Війська Запорозького обмежувалась реєстром у 40 000 осіб.
Розгорнути
Народився Микола Дашкевич
(1852, с. Бежів, Житомирської області – 1908) – український літературознавець, історик.  Автор праць про Івана Котляревського, дослідник українських дум, історії Галицько-Волинського князівства.
Розгорнути
Народився Іван Дряпаченко
(1881, с. Василівка, нині Чернігівська область – 1936) – український живописець, графік, колекціонер. Автор полотен «На озері», «Косарі», «Лелеки перед грозою», «Назустріч вечору», «Параска у святковий день».
«Нашої красуні Василівки я не проміняю на жодну Венецію. Садки й гаї, білі хатки й чарівна ріка української пісні !» (Іван Дряпаченко).
Розгорнути