chrome firefox opera safari iexplorer

У Криму після анексії вперше не будуть офіційно відзначати Трійцю

08 червня 2014 о 10:12

8 червня 2014 православні та греко-католики України відзначають одне з найголовніших церковних свято – День Святої Трійці. Це свято є державним в Україні. Однак після анексії Криму Росією свято втратило державний статус на території півострова, а наступний за ним день, в який відзначають День Святого Духа, оголошений в Криму робочим, повідомляє «Релігія в Україні».

Трійця відзначається на 50-й день після Великодня і належить до числа дванадесятих свят. Цього дня віруючі особливо прославляють всі три іпостасі єдиного Бога – Отця, Сина і Святого Духа. Також це свято називається «П'ятидесятницею», так як зішестя Святого Духа на апостолів звершилося в п'ятдесятий день після воскресіння Ісуса Христа (Бога Сина, який воплотився).

В Україні, на відміну від Росії, обидва свята – День Трійці і День Святого Духа – офіційно є святковими і вихідними днями. Після анексії Криму Росією на півострові введений Трудовий кодекс Російської Федерації, в якому відсутня ціла низка свят, які раніше офіційно відзначалися в Криму, в тому числі Трійця і Великдень.

Єпископ Сімферопольський і Кримський УПЦ Київського Патріархату Климент вже давав коментар з цього приводу. «Як може ставитися православний архиєрей до того, що православних людей позбавляють одного з їхніх головних свят у році? У мене немає захоплення з приводу того, що відбувається. Якщо далі так триватиме, це призведе до радянської влади. Духовності в Криму взагалі може не залишитися», – цитувало його напередодні Великодня 2014 видання "Крим-реалії ".

Нагадаємо, що раніше уряд Криму заявляв про готовність оголосити півострів гральної зоною Росії (центром азартних ігор). Законопроект про створення гральної зони в Криму в квітні цього року вніс до Держдуми РФ Президент Росії Володимир Путін.

Джерело: РІСУ
Розділи: Новини культури

9 вересня

Інші дати
9 вересня відзначають:
  • Всесвітній день краси.
Розгорнути
Народився Іван Котляревський
(1769 -1838), український письменник, поет, драматург, громадський діяч. Поема «Енеїда» стала першим в Україні літературним твором, написаним народною українською мовою.
«Живе хто в світі необачно, Тому ніде не буде смачно, А більш, коли і совість жметь».
Розгорнути
Народився Іван Колесса
(1864 - с. Ходовичі Львівської області - 1898) - український етнограф, автор збірки "Галицько-руські народні пісні з мелодіями" (1901)
Розгорнути
Народилася Олена Апанович
(1919,  м. Малекес, Росія - 2000) - український іісторик, архівіст, письменниця, культурно-освітня діячка, яка все своє життя присвятила дослідженню і популяризації козацтва.
Розгорнути