chrome firefox opera safari iexplorer

Український «Артек» переїхав до п'ятизіркових Карпат

18 червня 2014 о 14:36

На вісімдесят дев'ятому році свого життя «Артек» переїхав у Карпати, де він «оселився» на території туристичного комплексу «Буковель». Перша зміна розпочалася символічно 16 червня – саме цього дня 1925-го року засновано легендарний дитячий табір, ідеться в сюжеті ТСН. 

Серед 156 юних відпочивальників першої зміни є й артеківці з досвідом. Їм вистачило одного дня, аби зрозуміти – новостворений карпатський Міжнародний дитячий центр від легендарного кримського відрізнятиметься хіба що географічним розташуванням. «Нові враження, нові емоції, чудова природа. І головне — збереглася та ж „артеківська“ атмосфера», — каже артеківка з шестирічним «досвідом» Альона Михайленко. 

Сюди, на «Буковель», переїхали майже сорок досвідчених артеківських педагогів, які не захотіли працювати в анексованому Криму. «Я зі своїм чоловіком, як артеківська родина, думали, що все життя проведемо там. Мій чоловік був у кримському „Артеку“ замдиректора в одному з таборів, а я була художнім керівником. Особисто я пропрацювала майже 5 років в кримському „Артеці“, а чоловік – 7», — розповідає заступник директора МДЦ «Артек-Карпати» Олена Довженко. Але зв'язку з окупованим Артеком в Криму вони не втрачають.

В «Артек-Карпати» із собою привезли й усі традиції: від «артеківської ромашки», що символізує єдність дітей усього світу, до гімну. Його, щоправда, довелося переписати з урахуванням «нової географії». Виконати ж доручили Тоні Матвієнко.

А новим символом «Артек-Карпати» стало кумедне ведмежатко Бука. У новоствореному Міжнародному дитячому центрі три табори: туристичний — на березі озера в наметах, для іншого — «Буковель» віддав свої шале, а в п'ятизірковому готелі на схилі гори, дітлахи вивчатимуть англійську. Артеківці, тим часом, в очікування найкращого літа в своєму житті, адже хочеться походити у походи, з музикою, друзями. Після видовищного фаєр-шоу, апофеозом свята стала ватра — таку саму на початку та наприкінці кожної зміни завжди запалювали й у кримському «Артеці». Її «вугілля» артеківці забирають додому, на згадку. Так буде й у Карпатах.

Джерело: Експрес
Розділи: Новини освіти

25 червня

Інші дати
Іван Крип’якевич
1886 –  історик, академік АН УРСР, професор Львівського університету, директор Інституту суспільних наук АН України.
Розгорнути
Народився Віталій Русанівський
(1931, м. Харків - 2077) - український науковець, філолог, мовознавець-україніст і славіст, викладач.  Автор близько 350 праць із проблем сучасної української мови і історії, українського, слов'янського і загального мовознавства, історичної граматики, стилістики.
Розгорнути
Народився Євген Попович
(1930, с. Межиріч Черкаської обл. - 2007) - український перекладач. Переклав твори Г. Беля, Е. М. Ремарка, Г. Е. Лессінга, Т. Манна, Е. Т. А. Гофмана, В. Гете, Г. Гейне та ін. австрійських, німецьких і швейцарських письменників; переклав  з німецької "Щоденники" О. Кобилянської.
Розгорнути
Народився Іван Крип'якевич
(1886, м.Львів – 1967), український  історик. Автор ряду наукових досліджень про українську козацьку державність та діяльність Богдана Хмельницького, підручників з історії України. Інститут українознавства НАН України носить ім'я І.П.Крип'якевича.
Розгорнути

Новини Дивитися всі