chrome firefox opera safari iexplorer

Українцям хочуть обмежити обсяг розрахунків готівкою

03 червня 2014 о 10:24

Нацбанк України хоче знизити граничну суму розрахунків готівкою з 150 тис. гривень до 100 тис. гривень. 

«У зв'язку зі значним рівнем готівкових розрахунків у фінансовій системі України, збільшенням обсягів готівки у позабанківському обороті, потребою в забезпеченні стабільних надходжень готівки в банківській системі і прискоренням її обігу, пропонується знизити граничну суму розрахунків готівкою з участю фізичних осіб до 100 тисяч гривень», — йдеться в проекті постанови НБУ.

Зазначимо, що ввести обмеження раніше рекомендувала Рада НБУ. Банкіри у свою чергу підтримали ініціативи. «Це дуже правильна і своєчасна міра. Мова йде про самофінансування економіки: на руках в українців знаходиться дуже багато грошей, які поки не працюють на економіку, тому їх треба повернути в банківську систему. До того ж таким чином буде завдано ще один сильний удар корупції. Якщо ж говорити про звичайних українців, то, думаю, 99% громадян не відчує зниження планки», — повідомив «Вестями» заступник голови правління Укрсиббанку Костянтин Лежнін.

На думку експертів, українці спокійно приймуть нововведення. «Коли ввели обмеження в 150 тис. грн, ми побоювалися лютої негативної реакції клієнтів. Але вона виявилася вельми стриманою, люди досить швидко освоїлися. Тому, думаю, що поріг у 100 тис. грн буде сприйнятий спокійно. Вимоги торкнуться тих же груп громадян: покупців авто, квартир, землі», — вважає директор департаменту продуктів і маркетингу для приватних клієнтів "Райффайзен банку «Аваль» Євген Дем'янов. 

Раніше повідомлялося, що українцям подовжили обмеження на продаж готівкової валюти.

Джерело: ТСН
Розділи: Суспільство

2 серпня

Інші дати
Іван Підоплічко
1905 – український зоолог, палеонтолог, теріолог, засновник археозоологічних досліджень в Україні. Засновник Українського теріологічного товариства. Ініціатор створення довідника «Фауна України» в 40 т. та Національного науково-природничого музею АН України.
Розгорнути
Сергій Нігоян
1993 – учасник Євромайдану в Києві, перший загиблий під час протистоянь на вулиці Грушевського. Герой України.
Розгорнути
Народився Кость Буревій
(1888, Росія – 1934) - український поет, драматург, театрознавець, літературний критик. Автор історичної драми «Павло Полуботок», сатиричних творів «Опортунія», «Хами», «Чотири Чемберлени».
Червоні чвари! Час червоний! Чурило черево чи чоло, чи чо, чи чох, чи чор зна що? Чи очі плачуть, чи регочуть? (Кость Буревій)
Розгорнути