chrome firefox opera safari iexplorer

Навчання в умовах АТО. Столичні школи наповнені на 120%

23 липня 2014 о 11:08

У столиці утворилася патова ситуація зі школами і дитсадками: у зв’язку з великою кількістю біженців з Криму і сходу України місць у навчальних закладах немає.

Про це у Facebook написав екс-депутат Київради Олексій Давиденко.

Вимушені переселенці

У Києві завжди буди проблем з місцями у школах і дитсадах. Однак влітку 2014 питання стало особливо гостро.

«Коли пішли біженці з Криму, їх вирішили приймати хай навіть на шкоду київським дітям, але без черги і без іспитів. Київські батьки, звісно, дуже обурювались, що їх електронна черга на вступ не зрушила з місця, але поставились з розумінням. Тоді ж ніхто ще не знав, що наступними підуть біженці зі Сходу, і їх дітям також потрібно буде з вересня десь навчатись», — написав Давиденко.

Він відзначив, що тепер у столичних садках і школах місць нема ні для кого.

«Люди зі Сходу ображаються, що за словами політиків, Україна ніби Єдина і право на освіту у нас захищене Конституцією, але місць ніде НЕМА. Про київських батьків я взагалі мовчу – вони шоковані. Що робити?», — додав Давиденко.

Скриншот з ФБ Давиденка

За словами екс-депутата, існуючі класи і групи переповнені дітьми, але кількість охочих зростає у геометричній прогресії.

У користувачів Facebook думки з цього приводу розлілилися.

«Що робити? А що на Києві світ клином зійшовся? Більше по країні нікуди біженці відселяти? У Чернігів чи Житомир вони, бачте, їхати не хочуть», — обурився Сергій.

«А, що? Біженців хтось організовано „відселяє“? Чи люди в паніці кидають все, беруть дітей і правдами та неправдами розтікаються по всій країні? Їм допомагають волонтери, а приймають родичі. А деякі жителі „міст“ починають відчувати незручності. Це ж треба. Ситий голодного не зрозуміє. Ніби то цим людям самим дуже захотілось в Київ від мінометного обстрілу над головою. Снився би цим людям той Київ», — відповів Антон.

Станом на 16 липня до київського центру з вирішення питань, пов'язаних із розміщенням біженців з Криму та Сходу України звернулися понад 10 тисяч 313 осіб.

У зв’язку з цим перший заступник голови Київської держадміністрації Ігор Ніконов заявив, що влада Києва радить переселенцям з конфліктних зон переселятися не лише у столицю, а й в інші регіони України.

Школи заповнені на 120%

За даними Київської адміністрації, станом на середину липня середня наповнюваність навчальних закладів у місті складає близько 120%.

За словами мера Києва Віталія Кличка, у навчальні заклади Києва вже влаштовані близько 350 дітей із Криму та сходу України.

«Що стосується дитячих садочків, то на початок навчального року є потреба в 38 тисячах місць, при цьому наявні лише 30 тисяч. Наповнюваність шкіл на 7% більша, ніж передбачено місць», — заявив міський голова.

За його словами, найгіршою є ситуація з дитячими садками у Деснянському районі – 138 дітей на 100 місць.

Кличко наголосив, що у Києві досі недобудовані низка освітніх закладів.

«На вулиці Лісничій, 3 знаходиться незавершене будівництво другого пускового комплексу школи І-ІІІ ступенів № 151. У 2013 році спорудження було призупинене, тож станом на початок липня побудовано лише два поверхи будівлі. Крім того, у селищі Биківня на вулиці Путивльській, 35 не закінчена реконструкція з добудовою школи № 23», — розповів мер.

Кличко закликав голів відповідних РДА у найкоротші терміни закінчити усі необхідні роботи і пообіцяв максимально сприяти у виділенні коштів для закінчення будівництва.

Освітній експеримент

Разом з тим столична влада вирішила запровадити пілотний проект відкритої та прозорої конкуренції в освіті – «Гроші ходять за дитиною».

За словами директора Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Олени Фіданян, введення «шкільного ваучера» допоможе, у першу чергу, конкретним школам, які переповнені учнями.

«Ми ретельно вивчили світовий досвід фінансування навчальних закладів. Мова йде про принцип „гроші ходять за дитиною“, популярний у європейській освітній системі. Що це означає? Що держава обраховує, скільки коштує навчання однієї дитини у школі. Це її так званий шкільний ваучер. І ці гроші вона виділяє кожній школі залежно від того, скільки дітей у ній навчаються», – розповіла Фіданян.

За її словами, сьогодні триває робота над аналізом мережі загальноосвітніх навчальних закладів, порівняння їхньої проектної та реальної наповнюваності.

Довідково.
В освітній мережі Києва функціонує 508 загальноосвітніх навчальних закладів. Зокрема, 451 – комунальної форми власності;  48 – приватної форми; 9 – відомчого підпорядкування.

У 2013—2014 навчальному році здобували освіту 241,1 тисячі учнів. Середній показника наповнюваності загальноосвітніх навчальних закладів у минулому навчальному році складав 107,5 % (відсоток фактичної потужності від розрахункової).

Крім того, у порівнянні з минулим навчальним роком кількість закладів з інклюзивною формою навчання збільшилася на 30 %, кількість спеціальних класів при школах – на 23%.

20 січня

Інші дати
Іван Фещенко-Чопівський
20 січня 1884, м. Чуднів, Житомирщина  - 2 вересня 1952 концтабір в с. Абезь, Республіка Комі, СРСР) — учений-металург, громадський і політичний діяч, міністр Центральної Ради та Директорії.
Розгорнути
Івана Предтечі, Хрестителя
Після Івана Предтечі, хто не робить, того б'ють у плечі.
Розгорнути
Народився Олександр Шалімов
(1918, с.Введенка, Росія – 2006) – хірург, один із засновників української хірургічної школи. Під керівництвом О.Шалімова проведено першу в Україні операцію пересадки серця.
«Підводься, якщо впав, і йди далі» (Олександр Шалімов)
Розгорнути
Народилася Ганна Затиркевич-Карпинська
(1855, с. Срібне Чернігівської обл. - 1921) - українська актриса, майстер характерних і комедійних образів. Ролі: Риндичиха ("По ревізії" М. Кропивницького), Ганна ("Безталанна" І. Карпенка-Карого), Лимериха ("Лимерівна" Панаса Мирного).
Розгорнути
Народився Михайло Туган-Барановський
(1865, с. Солоне Харківської обл. - 1919) - перший економіст східноєвропеєць, наукові теорії якого визнали зарубіжні вчені різних шкіл і напрямків. Його концепції стали підгрунтям розробленої Дж. М. Кейнсом теорії прогнозування ринкової кон'юктури. Один із засновників Національної академії наук України, міністр фінансів УНР. Автор близько 140 праць.
Розгорнути