chrome firefox opera safari iexplorer

19 серпня відбудеться офіційне відкриття Мистецької акції «Петриківка у Києво-Печерській Лаврі»

18 серпня 2014 о 18:18

19 серпня о 15.00 за адресою вул. Лаврська, 9, у Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику відбудеться відкриття безпрецедентної мистецької акції «Петриківка у Києво-Печерській Лаврі, яка вперше за всю історію України поєднає дві перлини Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО в одному просторі.

 

Офіційне відкриття розпочнеться  з прес-конференції, у якій візьмуть участь:

-         Генеральний директор Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника Любомир Михайлина;

-         Заступник Міністра закордонних справ України, Голова Національної комісії України у справах ЮНЕСКО Данило Лубківський;

-         Радник Президента України з гуманітарних питань, народний депутат Микола Томенко;

-         Голова Дніпропетровської обласної ради Тетяна Дацко;

-         Голова Українського фонду культури, Герой України Борис Ілліч Олійник;

-         майстри с. Петриківка та представники Благодійного Фонду «Києво-Печерська Лавра».

План заходів на 19 серпня 2014 р.

10.00 – 18.00              Виставка «Петриківський розпис – колір традицій» (серед експонатів -  унікальні ікони, намальовані Петриківським розписом)

10.00 – 18.00             Алея майстрів (ярмарок ремісників)

10.00 – 12.00              Конкурс ескізів розпису серед майстрів

11.00 – 13.00              Творчий простір (майстер-класи Петриківського розпису від майстрів с. Петриківки, майстер-класи гончарства, створення ляльок-мотанок, розмалювання скриньок, еко-сумок)

12.00 – 13.00             Презентація Заповідника

13.00 – 15.00             Тренінги «Фінансова грамотність на допомогу розвитку традицій»

14.00 – 17.00              Творчий простір (майстер-класи Петриківського розпису від майстрів с. Петриківки, майстер-класи гончарства, створення ляльок-мотанок, розмалювання скриньок, еко-сумок)

14.00 – 17.00             Дитячий простір, Дитячий казковий майданчик

14.00 – 15.00             Прес-конференція

15.00 – 16.00             Офіційне відкриття Акції

16.00 – 17.00             Проведення показу колекції одягу, оздобленого Петриківським   розписом

17.00 – 18.00              Музичний простір (виступ ансамблю бандуристок «Чарівниці»)

Довідково

Національний Києво-Печерський Заповідник протягом 19-23 серпня 2014 року стане майданчиком для Мистецької акції «Петриківка у Києво-Печерській Лаврі».

Подія покликана поєднати два унікальні історико-культурні скарби України, що презентують нашу країну списках ЮНЕСКО, — автентичний Петриківський розпис села Петриківка та Києво-Печерську Лавру. Захід має на меті підтримати пам'ять про традиції народу та досвід декоративно-прикладного мистецтва, популяризувати матеріальний і нематеріальний культурний спадок країни та ознайомити з ним широкий загал.

Мистецька акція «Петриківка у Києво-Печерській Лаврі» не тільки демонструватиме мистецтво петриківського розпису в просторі Києво-Печерського Заповідника, а й включатиме в себе чимало активностей, серед яких відвідувачі відкриють для себе майданчики творчої (майстер-класи), дитячої (дитячі майстер-класи, конкурси та вікторини), музичної (виступи фольклорних гуртів) та музейної тематики, територію просвітництва (Круглий стіл, лекції від майстрів петриківського розпису). Також в контексті Мистецької акції  на відвідувачів очікує Алея майстрів, де демонструватимуться вироби майстрів як Петриківського розпису, так й інших напрямів, які перегукуються із давніми традиціями ремесел Києво-Печерської Лаври. Крім того, у виставковому залі Заповідника проходитиме виставка «Петриківський розпис – колір традицій».

Мистецька акція «Петриківка у Києво-Печерській Лаврі» є також благодійним та соціальним заходом – організаторами акції пропонується вхід за запрошенням із доброчинною пожертвою, а під час події буде відбуватись чимало благодійних активностей. Усі отримані таким шляхом кошти будуть використані Фондом на реалізацію благодійних проектів, спрямованих на підтримку і розвиток двох яскравих пам’яток нашої культури. Акція також має на меті надихнути, розкрити творчі здібності та надати духовну й культурну реабілітацію дітям із сімей переселенців зі Сходу та військових АТО, дітям-сиротам, шляхом знайомства із скарбами української культури та мистецтва, залученням їх до творчого самовираження.

На урочисті події Мистецької акції «Петриківка у Києво-Печерській Лаврі» запрошено представників Міністерства культури України, Міністерства закордонних справ України (заступник Міністерства закордонних справ України Данило Романович Лубківський), іноземних посольств в Україні (Німеччина, Литва, Грузія, Молдова), а також чимало громадських діячів, діячів культури та мистецтва.

Організатори – Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник, Благодійний Фонд «Києво-Печерська Лавра», Всеукраїнський благодійний фонд «Дитячий світ»та Центр народної творчості «Дивокрай» Дніпропетровської обласної ради. Акція відбувається за підтримки Міністерства культури України та Дніпропетровської обласної ради.

 Партнери Акції: Дніпропетровський художній музей, Національний музей народної архітектури та побуту України, Музей сім’ї Шереметьєвих, Державна агенція промоції культури України, ГО «Міжнародний центр розвитку культурного розмаїття».

 Вхід на територію Заповідника під час Акції за благодійним внеском 20 грн.

Джерело: kplavra.kiev.ua
Розділи: Новини культури

1 березня

Інші дати
Народився Борислав Брондуков
(1938, с.Дубава, Київська область – 2004) – український актор. Зіграв в кінострічках «Афоня», «Зелений фургон», «Камінний хрест», «Міміно» та багато інших.
Розгорнути
1977 р. в Києві відкритий пам'ятник Григорію Сковороді
«Чесноти у повному розумінні – це ті, господарем яких є сам сущий, або бог. Такі6 віра, надія і найвеличніша з усіх і безкінечна любов. Бо сам бог називається любов’ю. Всі вони без кінця творять». (Григорій Сковорода)
Розгорнути