chrome firefox opera safari iexplorer

19 серпня відбудеться офіційне відкриття Мистецької акції «Петриківка у Києво-Печерській Лаврі»

18 серпня 2014 о 18:18

19 серпня о 15.00 за адресою вул. Лаврська, 9, у Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику відбудеться відкриття безпрецедентної мистецької акції «Петриківка у Києво-Печерській Лаврі, яка вперше за всю історію України поєднає дві перлини Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО в одному просторі.

 

Офіційне відкриття розпочнеться  з прес-конференції, у якій візьмуть участь:

-         Генеральний директор Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника Любомир Михайлина;

-         Заступник Міністра закордонних справ України, Голова Національної комісії України у справах ЮНЕСКО Данило Лубківський;

-         Радник Президента України з гуманітарних питань, народний депутат Микола Томенко;

-         Голова Дніпропетровської обласної ради Тетяна Дацко;

-         Голова Українського фонду культури, Герой України Борис Ілліч Олійник;

-         майстри с. Петриківка та представники Благодійного Фонду «Києво-Печерська Лавра».

План заходів на 19 серпня 2014 р.

10.00 – 18.00              Виставка «Петриківський розпис – колір традицій» (серед експонатів -  унікальні ікони, намальовані Петриківським розписом)

10.00 – 18.00             Алея майстрів (ярмарок ремісників)

10.00 – 12.00              Конкурс ескізів розпису серед майстрів

11.00 – 13.00              Творчий простір (майстер-класи Петриківського розпису від майстрів с. Петриківки, майстер-класи гончарства, створення ляльок-мотанок, розмалювання скриньок, еко-сумок)

12.00 – 13.00             Презентація Заповідника

13.00 – 15.00             Тренінги «Фінансова грамотність на допомогу розвитку традицій»

14.00 – 17.00              Творчий простір (майстер-класи Петриківського розпису від майстрів с. Петриківки, майстер-класи гончарства, створення ляльок-мотанок, розмалювання скриньок, еко-сумок)

14.00 – 17.00             Дитячий простір, Дитячий казковий майданчик

14.00 – 15.00             Прес-конференція

15.00 – 16.00             Офіційне відкриття Акції

16.00 – 17.00             Проведення показу колекції одягу, оздобленого Петриківським   розписом

17.00 – 18.00              Музичний простір (виступ ансамблю бандуристок «Чарівниці»)

Довідково

Національний Києво-Печерський Заповідник протягом 19-23 серпня 2014 року стане майданчиком для Мистецької акції «Петриківка у Києво-Печерській Лаврі».

Подія покликана поєднати два унікальні історико-культурні скарби України, що презентують нашу країну списках ЮНЕСКО, — автентичний Петриківський розпис села Петриківка та Києво-Печерську Лавру. Захід має на меті підтримати пам'ять про традиції народу та досвід декоративно-прикладного мистецтва, популяризувати матеріальний і нематеріальний культурний спадок країни та ознайомити з ним широкий загал.

Мистецька акція «Петриківка у Києво-Печерській Лаврі» не тільки демонструватиме мистецтво петриківського розпису в просторі Києво-Печерського Заповідника, а й включатиме в себе чимало активностей, серед яких відвідувачі відкриють для себе майданчики творчої (майстер-класи), дитячої (дитячі майстер-класи, конкурси та вікторини), музичної (виступи фольклорних гуртів) та музейної тематики, територію просвітництва (Круглий стіл, лекції від майстрів петриківського розпису). Також в контексті Мистецької акції  на відвідувачів очікує Алея майстрів, де демонструватимуться вироби майстрів як Петриківського розпису, так й інших напрямів, які перегукуються із давніми традиціями ремесел Києво-Печерської Лаври. Крім того, у виставковому залі Заповідника проходитиме виставка «Петриківський розпис – колір традицій».

Мистецька акція «Петриківка у Києво-Печерській Лаврі» є також благодійним та соціальним заходом – організаторами акції пропонується вхід за запрошенням із доброчинною пожертвою, а під час події буде відбуватись чимало благодійних активностей. Усі отримані таким шляхом кошти будуть використані Фондом на реалізацію благодійних проектів, спрямованих на підтримку і розвиток двох яскравих пам’яток нашої культури. Акція також має на меті надихнути, розкрити творчі здібності та надати духовну й культурну реабілітацію дітям із сімей переселенців зі Сходу та військових АТО, дітям-сиротам, шляхом знайомства із скарбами української культури та мистецтва, залученням їх до творчого самовираження.

На урочисті події Мистецької акції «Петриківка у Києво-Печерській Лаврі» запрошено представників Міністерства культури України, Міністерства закордонних справ України (заступник Міністерства закордонних справ України Данило Романович Лубківський), іноземних посольств в Україні (Німеччина, Литва, Грузія, Молдова), а також чимало громадських діячів, діячів культури та мистецтва.

Організатори – Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник, Благодійний Фонд «Києво-Печерська Лавра», Всеукраїнський благодійний фонд «Дитячий світ»та Центр народної творчості «Дивокрай» Дніпропетровської обласної ради. Акція відбувається за підтримки Міністерства культури України та Дніпропетровської обласної ради.

 Партнери Акції: Дніпропетровський художній музей, Національний музей народної архітектури та побуту України, Музей сім’ї Шереметьєвих, Державна агенція промоції культури України, ГО «Міжнародний центр розвитку культурного розмаїття».

 Вхід на територію Заповідника під час Акції за благодійним внеском 20 грн.

Джерело: kplavra.kiev.ua
Розділи: Новини культури

2 липня

Інші дати
Ольга Олійник
1925 – український радянський математик. Перша радянська жінка, котра у 29 років стала доктором фізико-математичних наук.
Розгорнути
Володимир Правдич-Немінський 
1879 – український фізіолог, електрофізіолог, нейрохімік. Уперше зареєстрував електричну активність головного мозку тварини та класифікував записані хвилі (нині це називають електроенцефалограмою).
Розгорнути
Народився Володимир Александров
(1825, с. Бугаївка, Харківська область – 1894) – український письменник, музикант, фольклорист, краєзнавець, доктор медицини. Автор оперети «За Немань іду», збірок поезій та перекладів, зібрав та опублікував «Народний пісенник з найкращих українських пісень».  
Ти несись, мій спів, з мольбою, В небо відлітай. І на тихую розмову Вийди, мила в гай. А в гаю гримить, стихає Пісня солов'я, Тож він милу викликає, Молить, як і я. (Володимир Александров)
Розгорнути
Народився Михайло Спіров
(1892, Росія – 1973) – український вчений-анатом, лімфолог. Праці (понад 60) присвячені дослідженню лімфатичної системи, вивченню будови центральної нервової системи, питанням тератології, методиці викладання анатомії та її історії.
Розгорнути

Новини Дивитися всі