chrome firefox opera safari iexplorer

У Києво-Печерській лаврі відкриють для відвідувачів Митрополичий сад

09 вересня 2011 о 11:17

Незабаром у Києво-Печерській лаврі відкриють для відвідувачів Митрополичий сад, який розташований біля будинку намісника Лаври. Там можна буде прогулятися і скоштувати вина з монастирських погребів.

Перед відкриттям керівництво Києво-Печерського заповідника вирішило реконструювати сад, пише газета«Сегодня».

«Ми хочемо відтворити історичний вигляд Митрополичого саду таким, яким він був до початку ХХ століття. Для цього його необхідно упорядкувати: прокласти доріжки, встановити лавки, альтанку і замінити деякі дерева», — розповіла гендиректор заповідника Марина Громова.

Після реконструкції сюди дозволять заходити всім прочанам і туристам, щоб просто відпочити, будуть водити екскурсії. Екскурсоводи розповідатимуть історію саду, адже той був висаджений ще наприкінці ХVІІ століття. В ті часи тут гуляли павичі, а фрукти з тутешніх дерев подавалися до імператорського столу.

У заповіднику запевнили, що всі бажаючі також зможуть зайти у винний льох на території саду і спробувати монастирське вино.

Сад закрили для відвідувачів на початку ХХ століття.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути