chrome firefox opera safari iexplorer

На вихідних Києво-Печерський заповідник святкуватиме своє 85-річчя

30 серпня 2011 о 16:34

У День знань Національний Києво-Печерський заповідник проведе День відкритих дверей для школярів і студентів, а 3 і 4 вересня вхід у лавру буде безкоштовним для всіх відвідувачів.

Про це пише ЛігаБізнесінформ.

Таке рішення прийнято у зв'язку зі святкуванням 85-річчя Києво-Печерського заповідника, яке відбудеться 2 вересня.

За інформацією видання, у цей день планується відкриття нового музею на території заповідника й урочисте святкування дня народження заповідника.

Як відомо, Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник, заснований в 1926 році, розташований на території в 23,54 гектарів.

Архітектурний ансамбль складається з пам'яток архітектури ХІІ-ХХ століття і фактично є великою експозицією під відкритим небом.

На території заповідника перебувають: Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра, музей історичних коштовностей, музей книги й друкарства, музей українського народного декоративного мистецтва, музей театрального, музичного й кіномистецтва, Велика Лаврська дзвіниця й інші унікальні пам'ятки культури, історії й архітектури.

Заповідник працює без вихідних, у літній період — з 9.00 до 20.00.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути