chrome firefox opera safari iexplorer

Україна відмовилась від участі у «Євробаченні-2015»

24 вересня 2014 о 10:48

Національна телекомпанія України у двосторонній домовленості з Європейською мовною спілкою прийняла рішення відмовитися від участі у пісенному конкурсі «Євробачення-2015».

НТКУ таке рішення пояснює складною політичною ситуацією в країні та браком коштів, пише Україна молода.

«Нині телекомпанія має піти на такий вимушений крок, але НТКУ сподівається, що Україна не братиме участь у конкурсі лише один рiк. І вже у 2016-му знову відправить свого представника на пісенний конкурс «Євробачення», — повідомляє прес-служба Першого Національного.

«Ми розуміємо, що Євробачення — це іміджевий проект, престиж. Але ми не маємо права робити щось погано. А на «добре» у нас банально немає грошей. Якщо є у когось бажання нам допомогти — ми будемо тільки раді, але самостійно такий проект, боюся, ми не витягнемо. Тому було прийнято таке рішення», — прокоментував ситуацію генеральний директор НТКУ Зураб Аласанія.

Проте трансляція пісенного конкурсу, більш за все, буде доступною на українському телебаченні. Національна телекомпанія зараз проводить переговори щодо трансляції півфіналу та фіналу конкурсу.

ДУМКА З ПРИВОДУ

Юрій Фальоса, перший продюсер двох учасниць «Євробачення» від України Ані Лорак та Міки Ньютон, вважає, що проблема полягає насамперед у виборі Національної телекомпанії України щодо відмови від участі в «Євробаченні-2015».

Продюсер упевнений, що це не є позицією більшості, а фактично самої НТКУ, в якої часто труднощі із фінансуванням. Проблему можна було би вирішити, та в жодному разі не відмовлятися від участі України в «Євробаченні-2015».

Одним із шляхів вирішення проблеми Юрій Фальоса бачить продаж ліцензії на пісенний конкурс іншому українському каналові, наприклад «М1». Проте продюсер має надію, що все вирішиться, й Україна все-таки буде представлена на «Євробаченні» у Відні у травні наступного року.

24 грудня

Інші дати
День працівників архівних установ
Свято встановлено в Україні «…враховуючи значний внесок архівних установ України у розвиток вітчизняної науки і культури, інші сфери життя суспільства, необхідність подальшого вдосконалення архівної справи та на підтримку ініціативи працівників архівних установ…» згідно з Указом Президента України «Про День працівників архівних установ» від 30 жовтня 1998 року № 1200/98.
Розгорнути
Народився Спиридон Черкасенко
(1876, м. Новий Буг Миколаївської обл. - 1940)  - письменник, педагог, журналіст, освітньо-культурний діяч. Автор п'єс, історичних романів, оповідань, віршованої трагендії "Коли народ мовчить" та історичної драми "Северин Наливайко". Деякі його вірші покладені на музику та стали народними піснями.
Розгорнути
Народився Костянтин Данькевич
(1905, м.Одеса – 1984) – український композитор, піаніст, педагог. Автор балету «Лілея», опер «Трагедійна ніч», «Боглан Хмельницький», «Назар Стодоля», музики до театральних вистав та кінофільмів.
Розгорнути
Народився В’ячеслав Чорновіл
(1937, с.Єрки, Черкаська область – 1999) – літературний критик, публіцист, політичний діяч. Герой України.
«Однак шани заслуговує тільки той, хто шанує самого себе... Бо Україна починається з тебе.» (Вячеслав Чорновіл)
Розгорнути