chrome firefox opera safari iexplorer

Україна відмовилась від участі у «Євробаченні-2015»

24 вересня 2014 о 10:48

Національна телекомпанія України у двосторонній домовленості з Європейською мовною спілкою прийняла рішення відмовитися від участі у пісенному конкурсі «Євробачення-2015».

НТКУ таке рішення пояснює складною політичною ситуацією в країні та браком коштів, пише Україна молода.

«Нині телекомпанія має піти на такий вимушений крок, але НТКУ сподівається, що Україна не братиме участь у конкурсі лише один рiк. І вже у 2016-му знову відправить свого представника на пісенний конкурс «Євробачення», — повідомляє прес-служба Першого Національного.

«Ми розуміємо, що Євробачення — це іміджевий проект, престиж. Але ми не маємо права робити щось погано. А на «добре» у нас банально немає грошей. Якщо є у когось бажання нам допомогти — ми будемо тільки раді, але самостійно такий проект, боюся, ми не витягнемо. Тому було прийнято таке рішення», — прокоментував ситуацію генеральний директор НТКУ Зураб Аласанія.

Проте трансляція пісенного конкурсу, більш за все, буде доступною на українському телебаченні. Національна телекомпанія зараз проводить переговори щодо трансляції півфіналу та фіналу конкурсу.

ДУМКА З ПРИВОДУ

Юрій Фальоса, перший продюсер двох учасниць «Євробачення» від України Ані Лорак та Міки Ньютон, вважає, що проблема полягає насамперед у виборі Національної телекомпанії України щодо відмови від участі в «Євробаченні-2015».

Продюсер упевнений, що це не є позицією більшості, а фактично самої НТКУ, в якої часто труднощі із фінансуванням. Проблему можна було би вирішити, та в жодному разі не відмовлятися від участі України в «Євробаченні-2015».

Одним із шляхів вирішення проблеми Юрій Фальоса бачить продаж ліцензії на пісенний конкурс іншому українському каналові, наприклад «М1». Проте продюсер має надію, що все вирішиться, й Україна все-таки буде представлена на «Євробаченні» у Відні у травні наступного року.

27 січня

Інші дати
Олекса Тихий
(27 січня 1927, хутір Їжівка, Краматорівський район, Артемівська округа — 5 травня 1984, тюремна лікарня м. Пермі) український дисидент, правозахисник, педагог, мовознавець, член-засновник Української гельсінської групи. Виступав на захист української мови. Помер в ув'язненні.
Розгорнути
Народився Павло Чубинський
(1839, м.Бориспіль Київська область – 1884) – український етнограф, фольклорист, поет, громадський діяч, автор слів Гімну України.
Душу й тіло ми положим За свою свободу, І покажем, що ми, браття, Козацького роду! Гей-гей, браття милі, Нумо братися за діло! Гей-гей пора вставати, Пора волю добувати!
Розгорнути
Народився Архип Куїнджі
(1842, м.Маріуполь - 1910) – український та російський живописець-пейзажист грецького походження, педагог. Автор картин «Українська ніч», «Дніпро вранці», «Ніч на Дніпрі».
Розгорнути
Народився Павло Тичина
(1891, с. Піски Чернігівська область – 1967) – український поет, перекладач, публіцист, громадський діяч.
«Не Зевс, не Пан, не Голуб-Дух, - Лиш Соняшні Клярнети. У танці я, ритмічний рух, В безсмертнім всі планети. Я був – не я. Лиш мрія, сон. Навколо дзвонні звуки, І пітьми творчої хітон, І благовісні руки». (Павло Тичина)
Розгорнути
Народився Іван Гончар
(27.01.1911 – 18.06.1993) – видатний громадський та культурний діяч, скульптор, живописець, графік, народознавець, колекціонер. Заслужений діяч мистецтв УРСР (1960), Лауреат Державної премії ім. Т. Шевченка (1989), Народний художник України (1991). Один з ініціаторів створення Українського товариства охорони пам’яток історії та культури, а також Музею народної архітектури та побуту України; засновник відомого в Україні й за кордоном громадського музею, який від 1960-х років став осередком українського національного відродження.
«Багато погроз і попереджень довелося почути мені від невігласів, які зневажали мою творчість, які забували про те, що без коренів немає дерева, а без дерева плодів …Я давно поставив собі за мету жити і творити для народу. Якщо вкласти всю душу в свою працю, то потім тобі це якось повернеться». (Іван Гончар)
Розгорнути

Новини Дивитися всі