chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні створять архів усної історії Майдану

26 вересня 2014 о 15:00

В Києві презентували міжнародний проект «Пам’ять Майдану», створений, щоб зберегти пам’ять про події зими 2013—1014. Відтак, буде створено архів усної історії Майдану, який зберігатиметься в Українському інституті національної пам’яті.

Про це повідомляє прес-центр Центру досліджень визвольного руху.

24 вересня у Київському університеті імені Бориса Грінченка презентували свої доробки у фіксації спогадів учасників протестних подій на Євромайдані взимку 2013/2014 років Український інститут національної пам’яті, представники 3-х університетів та Фонду збереження пам’яті Майдану.

Об’єднавши зусилля, вони планують створити архів матеріалів усної історії Майдану. Для цього ініціювали міжнародний проект «Пам’ять Майдану»: відтепер копії записаних інтерв’ю будуть зберігатися і в Україні і в європейських партнерів.

Збір спогадів здійснюють Український інститут національної пам’яті, Фонд збереження пам’яті Майдану, Київський університет імені Бориса Грінченка, Дослідний центр Східної Європи Бременського університету Німеччини, Каунаський університет імені Вітаутаса Великого. Український інститут національної пам’яті створить архів усної історії Євромайдану зі всіма записами проекту «Пам’ять Майдану».

Представник Українського інституту національної пам’яті Тетяна Ковтунович розповіла: «Відзразу після завершення активної фази протистояння ми записували аудіоінтерв’ю просто на Майдані, потім – відеоінтерв’ю з учасниками подій. На даний момент маємо близько 200 записів, більша частина яких розшифрована».

«Беручи кожне інтерв’ю, я розумію, який скарб ми тримаємо в руках – живі емоції, віра, воля, неймовірні зусилля непересічних людей. Ми з вами робимо дуже важливу справу, бо, маючи технічні можливості, можемо зафіксувати енергію, яка панувала на Майдані, і потім показати її наступним поколінням», – сказала у виступі Тетяна Ковтунович.

У березні та квітні співробітники Українського інституту національної пам’яті збирали спогади безпосередньо на Майдані і це переважно аудіозаписи. Всього було записано 143 інтерв’ю. До червня було розшифровано ці матеріали, тривалістю 55 годин. На другому етапі, що розпочався в липні і триває дотепер, завдяки підтримці Фонду збереження пам’яті Майдану, УІНП має змогу робити відеозаписи інтерв’ю. Натепер вже записано 49 відео тривалістю 70 годин.

Джерело: zik.ua
Розділи: Новини культури

4 грудня

Інші дати
Введення у Храм Пресвятої Богородиці
У календарному циклі українського народу це свято замикає осінній сезон і починає зимовий. Як на Новий Рік, хто перший прийде на Введення до хати, той буде першим «полазником», себто тим, що приносить добро чи якесь лихо: коли ввійде першим молодий, гарний, здоровий чоловік, а до того зі грошима, то це добра ворожба: весь рік у хаті будуть усі здорові і будуть гроші вестися. Коли ж увійде старий, хворий, особливо стара баба, або коли хтось прийде чогось зичити, — то це злий знак.
Розгорнути