chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні створять Архів національної пам'яті

13 червня 2016 о 15:00

Нині в Україні працює волонтерський електронний архів визвольного руху, що містить більше 20 тисяч електронних копій документів українського визвольного руху ХХ століття та матеріали КДБ.

В Україні викладуть у вільному доступі документи радянських спецслужб. На даний момент проводиться ревізія архівів КДБ і передача документів від українських силових структур, після чого історики оброблять архіви та викладуть в інтернет.

«Зараз відбувається процес передачі архівів радянських спецслужб з відомств СБУ, МВС, Міноборони та інших силових і оборонних структур Громадянського архіву Українського інституту національної пам'яті (ОДА УІНП)», — повідомили в УІНП. Таким чином у країні планують створити Архів національної пам'яті.

«Українські силові і оборонні структури проводять ревізію своїх архівів, щоб виявити, які саме документи репресивних органів СРСР 1917—1991 років у них є. Передати дані до Інституту національної пам'яті їм потрібно до 21 травня наступного року. Паралельно ми займаємося створенням і забезпеченням усім необхідним нового Галузевого державного архіву Українського інституту національної пам'яті», — сказав начальник управління інституційного розвитку політики національної пам'яті Ігор Кулик.

Джерело: gazeta.ua
Розділи: Новини культури

3 грудня

Інші дати
Народився Григорій Сковорода
(1722, с. Чорнухи, Полтавська область - 1794) — український просвітитель-гуманіст, філософ, поет, педагог
"Любов виникає з любові; коли хочу, щоб мене любили, я сам перший люблю" (Григорій Сковорода)
Розгорнути
Народився Степан Рудницький
(1877, м.Перемишль, Польща – 1937) - український географ і картограф, академік. Основоположник української політичної та військової географії.
Розгорнути
Народився Михайло Кошкін
(1898, Росія – 1940) - український радянський конструктор-танкобудівник, начальник конструкторського бюро танкобудування Харківського заводу, в якому створили славетний танк Т-34.
Розгорнути
Народився Андрій Головко
(1897, с. Юрки Полтавської обл. - 1972), - український письменник. Автор п'єс, сценаріїв, збірок оповідань, повістей та романів "Можу", "Бур'ян", "Мати", "Артем Гармаш" та ін.
Розгорнути