chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні створять Архів національної пам'яті

13 червня 2016 о 15:00

Нині в Україні працює волонтерський електронний архів визвольного руху, що містить більше 20 тисяч електронних копій документів українського визвольного руху ХХ століття та матеріали КДБ.

В Україні викладуть у вільному доступі документи радянських спецслужб. На даний момент проводиться ревізія архівів КДБ і передача документів від українських силових структур, після чого історики оброблять архіви та викладуть в інтернет.

«Зараз відбувається процес передачі архівів радянських спецслужб з відомств СБУ, МВС, Міноборони та інших силових і оборонних структур Громадянського архіву Українського інституту національної пам'яті (ОДА УІНП)», — повідомили в УІНП. Таким чином у країні планують створити Архів національної пам'яті.

«Українські силові і оборонні структури проводять ревізію своїх архівів, щоб виявити, які саме документи репресивних органів СРСР 1917—1991 років у них є. Передати дані до Інституту національної пам'яті їм потрібно до 21 травня наступного року. Паралельно ми займаємося створенням і забезпеченням усім необхідним нового Галузевого державного архіву Українського інституту національної пам'яті», — сказав начальник управління інституційного розвитку політики національної пам'яті Ігор Кулик.

Джерело: gazeta.ua
Розділи: Новини культури

22 жовтня

Інші дати
22 жовтня відзначаємо:
  • Всесвітній день людей з вадами мовлення.
Розгорнути
Борис Олійник
1935 – поет і громадський діяч. Лауреат Шевченківської премії. Автор книг: «Стою на земле», «Сива ластівка», «У дзеркалі слова», «Дума про місто» та ін.
Розгорнути
Народився Віктор Протопопов
(1880, с. Юрки, Полтавська область - 1957) – видатний український психіатр та фізіолог, засновник патофізіологічного напряму в психіатрії. Разробив оригінальні методи¬ки дослідження вищої нервової діяльності, описав «Синдром Протопопова» (Тріада Протопопова) - комплекс симптомів при маніакально-депресивному психозі.
Розгорнути
Народився Іван Бунін
(1870, м. Воронеж, Росія – 1953) – російський поет, письменник українського походження, Нобелівський лауреат. Багато років жив та творив в Україні (Харків, Полтава, Одеса, Київ). Автор статті «Пам’яті Т. Г. Шевченка», творчістю якого захоплювався, перекладів Шевченкових віршів «Закувала зозуленька» та «Заповіт», а також низки віршів Б.Грінченка.
Великий і багатий край, краса його нив і степів, хуторів і сіл, Дніпра й Києва, народ сильний і ніжний, у кожній дрібниці побуту свого красивий і охайний…» (Іван Бунін про Україну)
Розгорнути