chrome firefox opera safari iexplorer

Сьогодні у Києві представлять «Віртуальний архів Тараса Шевченка»

06 лютого 2013 о 09:13

6 лютого 2013 року відбудеться презентація проекту «Віртуальний архів Тараса Шевченка».

Цей захід — ініціатива Національного музею Тараса Шевченка, присвячена створенню добірки електронних копій документів, що описують різні періоди життя і творчості видатного українця.

Про це «Рідній країні» повідомили у прес-службі НМТШ.

Спеціалісти Національного музею Тараса Шевченка (де зосереджений унікальний архів митця), створять електронну версію цього архіву та забезпечать умови вільного доступу до нього усім охочим – науковцям, історикам й і літераторам, повідомляють музейники.

З-поміж унікальних документів, що увійдуть до цього архіву, — метрична книга 1795 року із записом про народження майбутнього поета, екзаменаційні списки із Академії мистецтв в Санкт-Петербурзі, книги з особистої бібліотеки поета, прижиттєві видання з автографами автора, протоколи допитів, листування чиновників, тощо.

Під час прес-конференції 6 лютого будуть продемонстровані оригінали цих документів, а також піде мова про усі заплановані за проектом заходи, про сучасні технології створення таких безпрецедентних в Україні проектів, а також про історичну та культурну цінність цього архіву.

Детальніше про час, місце проведення та учасників презентації читайте тут. 

«Рідна країна»

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути