chrome firefox opera safari iexplorer

Державний архів відкрив on-line виставку, присвячену жертвам Голодомору

22 листопада 2013 о 15:14

На офіційному веб-сайті Державної архівної служби України у рубриці «Документальні виставки on-line» розміщено документальну виставку «До 80-х роковин Голодомору 1932 – 1933 рр. в Україні», жертвами якого, як відомо, стали мільйони українців. Про це УНН повідомили у прес-службі Мін'юсту.

Працівники державних архівів провели серйозну пошукову роботу із виявлення архівних документів, що висвітлюють причини, перебіг та наслідки голодомору. Серед них: документи, які розповідають про діяльність вищих органів влади; органів республіканської влади, які дублювали розпорядження вищого керівництва країни; документи місцевих органів влади, листи, щоденники, свідчення очевидців.

У ході роботи у державних архівах було виявлено 221 137 документів, серед яких 210 525 — вперше.

Документи оприлюднюються вдруге, а вперше їх було представлено в експозиції виставки фото- та архівних документів, що експонувалася 18 листопада 2008 року в «Українському домі».

Джерело: День
Розділи: Новини культури

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути