chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні презентують Електронну книгу пам'яті, присвячену жертвам Голодомору

18 вересня 2013 о 17:29

З нагоди відзначення 80-х роковин українського Голодомору 1932-33 років в Україні презентують велику Електронну книгу пам'яті.

Про це під час відкритої дискусії повідомив співкоординатор Громадського комітету пам'яті жертв Голодомору 1932-33 років Іван Васюник, передає УНН.

Проект готують культурні й громадські діячі, науковці України за підтримки міжнародних колег. Видання збере у собі інформацію про жертв українського геноциду 1932-33 років.

Йдеться про майже 14 тисяч населених пунктів, близько мільйона жертв. Де-факто вона буде завершена до 8 березня наступного року, проте у листопаді презентують її частину.

«Маємо намір до 22 листопада зробити вагому частину цієї книги», — зазначив Васюник.

Нагадаємо, цього року Україна відзначатиме 80-ті роковини українського геноциду 1932-33 років. З цієї нагоди у Києві плануються заходи міжнародного характеру.

Зокрема, 21 листопада планується проведення Міжнародного форуму, в якому візьмуть участь українські й міжнародні науковці, історики, церковні та громадські діячі.

Також відбудеться презентація виставки «Жертви тоталітаризму». За підтримки Громадського комітету 21 листопада відбудеться світова прем'єра опери «Червона земля. Голод», приурочена до сумних роковин. Крім того, представлять Електронну книгу пам'яті жерта геноциду. У столицях зарубіжних країн презентують документальну виставку, присвячену трагедії.

Фіналом відзначення сумної дати будуть традиційні Всеукраїнські скорботні заходи, заплановані на 23 листопада. Це — акція «Запали свічку», хвилина мовчання та панахида.

У Києві ці заходи відбудуться біля Національного музею «Меморіал пам'яті жертв Голодоморів в Україні».

Розділи: Суспільство

27 квітня

Інші дати
Народився Олександр Беретті
(1816, м.Петербург, Росія – 1895) – український та російський архітектор, син Вікентія Беретті. Участник проектування Володимирського собору в Києві. За проектами Олександра Беретті збудовано 23 будівлі в ряді міст України. За проектами його батька Вікентія Беретті (14.06.1781 – 1842) в Києві збудовані будівлі Київського університету, обсерваторії і інституту благородних дівиць (нині Жовтневий палац).
Зелена піна лісу молодого Дрімотно плеще, як на морі шум. Блакитні тіні впали на дорогу, Заворожили мудрі бджоли ум. Стоять дуби замислено і строго. Тут — перейшовши молодий самум — Собі поставлю келію убогу, Щільник пахучий для останніх дум. (Максим Рильський)
Розгорнути