chrome firefox opera safari iexplorer

Завтра в Києві пройде акція «Один день '33-го. Їжа Голодомору»

01 листопада 2011 о 11:26

2 листопада відбудеться захід «Один день '33-го. Їжа Голодомору».

В цей день юнацтво КМО «СУМ в Україні» частуватиме перехожих стравами, які споживали українці під час Голодомору 1932—1933. Діти пригощатимуть усіх охочих, аби спонукати пересічних людей пам’ятати про геноцид.

Серед наїдків:        

  • затируха – рідке пійло: вода і трішки грубо змеленого борошна (затірка);
  • коржаники – тертий буряк і листя;
  • блюваки – млинці з гнилої картоплі з домішками;
  • волок – варена лобода або інший бур’ян.

За інформацією організаторів, події передуватиме прес-конференція з нагоди презентації книги для дітей про Голодомор  «Зернятко надії» — збірка художніх творів, де відібрані за допомогою педагогів і психологів-консультантів прозові та поетичні твори допоможуть дитині дізнатися про Україну 1932—1933 років.

На презентації будуть присутні автори книги:  упорядник Людмила Юрченко та кандидат психологічних наук Людмила Гридковець. Вони розкажуть про спробу допомогти дорослим провести дитину через ті страшні часи, не травмуючи її психіки страшними подробицями та недосяжними для дитячого розуміння поняттями.

Видання схвалило Міністерство освіти і науки для використання у школах.

Нагадаємо, що з ініціативи Громадського комітету із вшанування пам'яті жертв Голодомору-геноциду 1932–1933 років 26 листопада 2011 року відбудеться всеукраїнський меморіальний захід у Києві біля Національного музею «Меморіал пам’яті жертв голодоморів», пройдуть вшанування у всіх містах країни. О 16-й годині 26 листопада – загальнонаціональна хвилина мовчання, під час якої мільйони українців запалять свічки біля Меморіалів Голодомору та на вікнах своїх домівок.

Дата і час зустрічі: 2 листопада 2011 р. об 11.00

Місце: м. Київ, вул. Ярославів Вал 9

Акредитація обов’язкова.

«Рідна країна»

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути