chrome firefox opera safari iexplorer

1 жовтня. Огляд преси. Україна готується до парламентських виборів

01 жовтня 2014 о 14:00

Центральна виборча комісія завершила реєстрацію кандидатів у народні депутати на позачергові парламентські вибори. Всього Центрвиборчкомом було зареєстровано 3468 кандидатів у народні обранці — 2087 самовисуванців і 1381 кандидат від політичних партій.

Зареєстровані кандидати в депутати до 13 жовтня мають можливість відмовитися від участі виборах. ЦВК, в свою чергу, може до 15 жовтня включно скасувати реєстрацію таких кандидатів.

Кандидати, яким відмовили в реєстрації, зможуть бути зареєстровані Центрвиборчкомом за рішенням суду.

За інформацією Центральної виборчої комісії, позачергові вибори до Верховної Ради України можна буде провести в 15 з 32 округів Донецької і Луганської областей. Про це повідомляється в статті "В народні депутати подалися майже 3,5 тисячі осіб " в газеті " Факти і коментарі ".

Рекорд за кількістю кандидатів побив одеський округ №135. За голоси одеситів, які проживають в Приморському районі, змагатиметься 41 кандидат! На будь-який смак і політичний колір.

Конкуренцію відомому нардепу Сергію Ківалову і телеведучому Олексію Дурнєву складуть комуніст Праведний, актор Кішка, безробітний Сокил, бізнесмен Швидкий та ін.

Практично без вибору виявляться виборці Макіївки в Донецькій області та Алчевська на Луганщині. По округу №55 балотуються всього лише дві людини: пропрезидентський висуванець Сергій Нестеров і нардепВалерій Омельченко, а по округу №56 — три претенденти: нардепВіталій Борт, пропрезидентський Артем Гриненко і Денис Котенко.

З урахуванням бойових дій на сході країни найнебезпечнішими можна вважати ті округи, які знаходяться на території, підконтрольній так званим «ДНР» і «ЛНР». І як виявилося, в кожному з таких округів знайшлося 5-8 відважних кандидатів. Їх прізвища ні про що не говорять. Практично всі кандидати в «бойових» округах — безробітні, безпартійні самовисуванці. Виняток — екс-перший віце-спікер Ігор Калетник. Він балотується по 41-му округу в Донецьку.

В Дніпропетровській області по 37-му округу балотується 21-річний безробітний Олексій Мудрий. У хлопця за плечима лише шкільна освіта і жодної позначки в трудовій книжці. В Царичанці (34-й округ Дніпропетровська область) депутатського щастя спробувати 24-річний міліціонер Артем Кравченко. За підконтрольної «ДНР» Горлівці йде в депутати менеджер середньої ланки 21-річний Сергій Глава.

Долю одного з найскандальніших округів може повторити столичний округ №223. По ньому знову, як і в 2012 році, буде балотуватися "свободівець"Юрій Левченко. А днями ЦВК зареєструвала ще два Левченко по цьому округу. Конкуренцію «свободівцю» складе колишній міністр закордонних справ, націоналіст Володимир Огризко, скандально відомий громадський активіст Вадим Гладчук і директор компанії «Хуліганз-продакшн», телеведучий, що спеціалізується на автомобільній тематиці,Игор Моляр.

Запорізький регіон опинився Клондайком кандидатів-старожилів. У Запоріжжі в 75-му окрузі балотується безробітна Раїса Радченко. Їй — 71 рік. У сусідньому 76-му окрузі в народні депутати йде 72-річний парламентар Євген Карташов. В 77-му окрузі балотується чинний нардепВ'ячеслав Богуслаєв. Акурат після виборів йому стукне 76 років.

Але, мабуть, найстарішим народним депутатом в майбутньому парламенті може стати п'ятий номер Радикальної партії Шухевич Юрій Богдан. У березні йому виповнилося 82 роки, пише Олена Галаджій у статті "ТОП-8 найцікавіших виборчих округів " в газеті " Комсомольская правда в Україні ".

Позачергова парламентська гонка пройде на всій території України, де її проведення передбачено законом. Про це під час навчального семінару-наради з головами та секретарями окружних виборчих комісій з питань організації підготовки та проведення позачергових виборів народних депутатів 26 жовтня 2014 заявив глава Центральної виборчої комісіїМихайло Охендовський.

"Будь-які спроби зірвати волевиявлення приречені на поразку. Ми ще не можемо точно сказати, в яких округах у Донецькій і Луганській областях відкриються ділянки. Але ні у кого не може бути сумніву, що їх кількість буде більше, ніж на останніх президентських виборах. Ніхто і ніщо не зупинить нас на шляху підготовки до проведення парламентських перегонів, що має стати складовою загальнонаціонального єднання ", — підкреслив він.

Голова ЦВК зазначив, що на округах, де буде неможливо провести волевиявлення згідно із законодавством, комісія має право призначити повторні вибори.

Особливість нинішнього процесу, за його словами, полягає в тому, що вперше в історії України волевиявлення буде проходити за змішаною мажоритарною системою і в ситуації військової агресії проти нашої держави. Тому, як ніколи раніше, актуальним є питання безпеки членів комісій, працівників відділів ведення Державних реєстрів і самих виборців в день голосування.

Михайло Охендовський розповів, що ЦВК разом з Міністерством внутрішніх справ, Міністерством оборони, Службою безпеки та Радою національної безпеки і оборони на попередніх виборах виробили певний алгоритм дій для організації безпеки, який найближчим часом буде вдосконалений з урахуванням викликів. «Ми будемо працювати в постійній координації з правоохоронними органами для забезпечення проведення виборів на кожній дільниці згідно із законодавством України та міжнародним стандартам», — зазначив глава ЦВК.

Крім того, Михайло Охендовський повідомив, що друкування бюлетенів для голосування на дострокових парламентських виборах почалося в ніч з 27 на 28 вересня. Їх вже надруковано кілька мільйонів.

Учасники заходу мали можливість ознайомитися з основними напрямками своєї діяльності. Зокрема, заступники голови ЦВК Андрій Магера і Жанна Усенко-Чорна розповіли про організацію роботи виборчих комісій і фінансовому та матеріально-технічному забезпеченні діяльності ОВК та ДВК. Крім того, голови та секретарі окружних виборчих комісій ознайомилися з правовим статусом офіційних спостерігачів та гарантіями їх діяльності, порядком розгляду скарг ОВК, діяльністю Державного реєстру виборців, інформаційно-аналітичним забезпеченням виборчого процесу і т. П. Про це пише Сергій Александров у статті «Парламентські перегони, що має стати складовою загальнонаціонального єднання, пройде на всій території країни» в газеті «Голос України».

Михайло Охендовський запевняє: жителі Донецької і Луганської області зможуть проголосувати.

"Ситуація буде краще (ніж на президентських виборах — ред.), Ми зможемо провести вибори на більшій частині виборчих округів. Якщо пам'ятаєте, на президентських виборах голосування було проведено у восьми округах Донецької та двох — Луганській області. Цього разу у нас буде можливість , як мінімум, провести в 11-ти — в Донецькій і як мінімум 4-х округах в Луганській області ", — повідомив керівник Центрвиборчкому журналістам.

Хоча при цьому, за його словами, головним критерієм все одно залишається безпека, як для членів ДВК, так і для виборців, спостерігачів та журналістів. Тому назвати точне число ділянок, які відкриються на Донбасі, поки неможливо.

«Готуємося до виборів, але дуже, звичайно, складно», — розповідаєВікторія Раковица, заступник глави 45-й ОВК. Її округ — один з найгарячіших і небезпечних, в нього входить Київський район Донецька. «У нас одна з ділянок мав би перебувати в аеропорту», — додає вона.

Ще одна трудність — кадри. «Навіть зараз дуже складно зібрати людей. Хтось поїхав, хтось просто боїться — ви ж пам'ятаєте, що було на минулих виборах, коли членів комісій викрадали, їм погрожували», — каже Вікторія Раковица.

В Артемівську ситуація трохи простіше. «Підготовка в виборів йде за планом, ніяких надзвичайних ситуацій у нас немає. Окружна комісія зібрана в повному складі», — заявив секретар 46-й ОВК Едуард Полковников. В Артемівську, за його словами, без проблем вдається вести і агітацію — і кандидата від Блоку Петра Порошенко, і прихильникам інших проукраїнських, патріотичних сил, фактів нападу на кандидатів поки не фіксувалося.

А ось на Cтаніце Луганській обстановка куди напруженіше, але і там розпочала роботу ОВК. «Вибори будуть. І ми готуємося у міру сил. Будемо все робити, щоб вони відбулися», — запевняє Юрій Рибалкін, що представляє 114-й округ.

На думку Юрія Рибалкіна, зараз головне — подолати страх людей, щоб вони зважилися прийти на дільниці. «На минулих виборах це взагалі було неможливо, зараз потихеньку щось почало змінюватися», — резюмує він.

МВС готує серйозне посилення безпеки під час виборів на дільницях в Донецькій і Луганській областях, — повідомив нам радник міністра внутрішніх справ Зорян Шкіряк.

Про конкретні параметри посилення, втім, говорити поки рано, за словами Шкіряка, це стане зрозуміло лише ближче до дня голосування — коли визначиться число ділянок, які зможуть відкритися. «І вже виходячи з цього будуть прийняті рішення, які дозволять провести вибори спокійно, демократично і щоб ніяких провокацій та незаконних дій з боку сепаратистських формувань не було», — додає співрозмовник видання. Про це пшіет Віра Холмогорова в статті "Сами будемо себе охороняти, якщо що «. Як, незважаючи на страх, Донбас готується до виборів» в газеті«Сегодня».

Джерело: newsru.ua
Розділи: Суспільство

21 вересня

Інші дати
21 вересня відзначають:
  • День винахідника і раціоналізатора України.
  • День фармацевтичного працівника України.
  • День миру.
  • Міжнародний день миру.
Розгорнути
Народився Леонід Кисельов
(1946, м. Київ - 1968) - український поет, прозаїк, перекладач. Посмертні збірки: "Стихи. Вірші", "Последняя песня. Остання пісня", "Тільки двічі живемо".
Розгорнути
Народився Петро Ніщинський (Байда)
Український композитор, перекладач. автор музичної картини "Вечорниці" до драми Т. Шевченка "Назар Стодоля". Перекладав твори античних класиків ("Антігона" Софокла, "Одіссея" Гомера).
Закувала та сива зозуля Раннім ранком на зорі. Ой, заплакали хлопці-молодці, Гей, гей, там на чужині В неволі, в тюрмі... Вони плакали, гірко ридали, Свою долю викликали: "Ой, повій, повій Та буйнесенький вітре, Та й понад море, Та винеси нас із кайданів, з неволі В чистеє поле, Та понеси на Вкраїну, Гей, гей, нас на Вкраїну... А на Вкраїні — там сонечко сяє, Козацтво гуляє, гуляє і нас виглядає, Нас виглядає!" По синьому морю Байдаки під вітром гуляють, Братів, щоб рятувати, Запорожці чимдуж поспішають.
Розгорнути
1648 – Богдан Хмельницький розбив польську армію в битві під Пилявцями
Українська армія захопила всю ворожу артилерію (92 гармати) та величезний обоз з матеріальними цінностями. Загальна вартість трофеїв перевищувала 7 млн. злотих. В результаті Пилявської битви польську армію було розгромлено, повністю звільнено Волинь і Поділля, створились сприятливі умови для визволення всіх західноукраїнських земель.
Розгорнути